Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Всесвітній день надання першої медичної допомоги

| Коментарі відсутні

З 2000 року в усьому світі в другу суботу вересня відзначається Всесвітній день надання першої медичної допомоги. Цьогоріч цей день припадає на 10 вересня.

Основним завданням при наданні першої допомоги є проведення необхідних, своєчасних, простих медичних дій для врятування життя постраждалому, зменшення його страждання, попередження ускладнень.

Екстрені ситуації, при яких необхідне надання першої допомоги, відбуваються несподівано. Це можуть бути забої, розтяги, переломи у побуті або під час занять спортом; відмороження або теплові удари; ураження електричним струмом; утоплення. Такі ситуації, як правило, розвиваються стрімко і ускладнюються відсутністю людей з медичною підготовкою. А неправильні дії замість допомоги можуть завдати шкоди. Часто люди не знають елементарного – як перев’язати рану, виміряти температуру тіла, артеріальний тиск та інші нескладні правила надання першої допомоги. Однак у випадку захворювання або отримання травми вчасно надана допомога часто відіграє вирішальну роль в збереженні життя і відновленні здоров’я.

Велику актуальність набуває правильна і своєчасна перша медична допомога при дорожньо-транспортних пригодах. В Україні у середньому щорічно реєструється 40-45 тис. дорожньо-транспортних пригод, під час яких гине майже 7 тисяч осіб та до 50 тис. людей отримують травми різного ступеню тяжкості. Безпосередньо на місці дорожньо-транспортних пригод або на шляху до лікарні гине більше половини від усього числа померлих від наслідків аварій. За умови відповідної підготовки учасників дорожнього руху багатьох людей можна було б врятувати. Надавати першу допомогу потерпілому має вміти кожна людина, яка опинилася поряд з постраждалим. Цьому треба вчитися і опановувати відповідні навички ще під час навчання в школі.

Напишіть відгук