З 2000 року в усьому світі в другу суботу вересня відзначається Всесвітній день надання першої медичної допомоги. Цьогоріч цей день припав на 10 вересня.
У рамках відзначення цього дня представники Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України завітали до факультету фізичного виховання Полтавського Національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка.
– Для збереження здоров’я, а часто й життя людини під час будь-яких нещасних випадків важливими є перші 20 хвилин до приїзду швидкої медичної допомоги. Тому вчасно надана перша допомога – і кваліфікована, і грамотна, є надзвичайно актуальною – наголосила голова Товариства Ірина Плюсніна. – Більшість студентів, які навчаються на факультеті фізичного виховання, вже з першого курсу проходитимуть практику у якості викладачів фізичної культури у школах, інструкторів з плавання у таборах відпочинку. Тому навчити їх принципам надання першої допомоги – одне з наших основних завдань.
Голова первинної організації Червоного Хреста університету Тамара Денисовець навела приклад, коли студент-«фізкультурник», маючи у своєму «багажі» такі навички, врятував життя дитині у одному з оздоровчих таборів Криму:
– На ранковій лінійні дитина втратила свідомість і впала у басейн. Усі розгубилися, а наш студент-практикант поспішив їй на допомогу. Виконавши усі необхідні у такій ситуації дії, він врятував та привів до тями цю дитину. За це йому щиро дякували батьки, а адміністрація табору надіслала подяку на наш університет.
Серед присутніх на цьому заході студентів були і досвідчені у цій справі – учасники і переможці обласних та всеукраїнських змагань з надання першої медичної допомоги. Вони підтримали основну ідею заходу – навчити кожну людину надавати медичну допомогу до появи фахівців.
Акція від Товариства Червоного Хреста, що тривала дві академічні години, відбувалася за певним сценарієм: першокурсники були поділені на три команди, з кожною з яких працював окремий інструктор. Команди по черзі ознайомлювалися з порядком проведення необхідних найпростіших маніпуляцій під час виникнення різних екстрених ситуацій – переломів, опіків, утоплень тощо. Хлопці та дівчата, за допомогою різноманітного роздаткового матеріалу на манекенах та своїх товаришах, опановували ці, такі життєво необхідні, навички.
Після перерозподілу на дві команди, студенти перейшли до відпрацювання методів транспортування «потерпілих».
І ініціатори акції, і її учасники залишилися задоволеними результатами – набутими і закріпленими знаннями та навичками. Таким чином, потенційних рятувальників або людей, здатних надати правильну і кваліфіковану першу медичну допомогу стало більше на цілий курс!
А тих, хто бажає до них приєднатися та більш детально ознайомитися і оволодіти принципами надання першої медичної допомоги, Ірина Аркадіївна запросила пройти двотижневі курси при відділеннях Червоного Хреста.