29-30 вересня 2011 року в м. Києві відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю на тему: «Інноваційна система управління охороною здоров’я: галузь, регіон, лікарня». Організаторами заходу виступили Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська Асоціація Головних Лікарів України» та компанія Conference House.
У роботі конференції взяли участь представники уряду, комітету Верховної Ради України охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України, науковці, керівники провідних науково-дослідних установ, громадських організацій медичного спрямування,профспілок, головні лікарі лікувально-профілактичних закладів усіх регіонів України, а також фахівці з Росії, Польщі, Німеччини, Великобританії та Канади.
В урочистому відкритті конференції взяли участь перший заступник Голови Адміністрації Президента Ірина Акімова, перший заступник Міністра охорони здоров’я України Раїса Моісеєнко, Президент Національної академії медичних наук України Андрій Сердюк.
На науково-практичній конференції були розглянуті та висвітлені такі питання: реалізація завдань Президента України та концепція щодо реформування галузі охорони здоров’я, удосконалення законодавчої та нормативно-правової бази, подолання технологічного відставання від світових медичних стандартів, удосконалення механізмів фінансового та кадрового забезпечення, запровадження медичного страхування, підвищення ефективності організаційно-функціональної структури системи охорони здоров’я.
Відкрив конференцію голова Всеукраїнської громадської організації “Всеукраїнська Асоціація головних лікарів” Дмитро Дячук. Він привітав учасників та запросив до виступу першого заступника Голови Адміністрації Президента Ірину Акімову, яка у своїй доповіді сконцентрувала увагу учасників конференції на тенденції державного підходу до медичної галузі, зокрема: у наступному році бюджетне фінансування збільшиться не тільки у областях, які приймають участь у пілотному проекті, а в усіх регіонах та лікарнях. Медичні заклади будуть укомплектовуватися новітньою апаратурою, впроваджуватимуться передові технології, що в цілому сприятиме розвитку інноваційної стратегії в управлінні охороною здоров’я.
Від Міністерства охорони здоров’я з досить змістовною і актуальною доповіддю «Ефективність впровадження сучасних перинатальних технологій в діяльність закладів служби охорони здоров’я матері і дитини» виступила Раїса Моісеєнко, перший заступник міністра охорони здоров’я України.
Схвальні відгуки колег отримала доповідь Віктора Лисака, начальника Головного управління охорони здоров’я Полтавської ОДА, – «Практичні кроки у реформуванні та оптимізації діяльності сфери охорони здоров’я Полтавщини», де він розкрив своє бачення і закцентував увагу присутніх на проблемах медичної галузі та шляхах їх вирішення на прикладі Полтавської області.
Державна установа «Український інститут стратегічних досліджень МОЗ України» була представлена директором Геннадієм Слабким. Він виступив з доповіддю «Перспективи розвитку державно-приватного партнерства в охороні здоров’я України», у якій було наголошено на необхідності врахування механізмів партнерства, відпрацюванні багатолітнього світового досвіду.
З доповіддю «Перший досвід реформування галузі охорони здоров’я відповідно до Закону України «Про порядок проведення реформування охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві»» виступила Алла Арешкович, заступник начальника Головного управління охорони здоров’я КМДА. Цим виступом було висвітлено порівняльні характеристики у вищевказаних регіонах та позитивні напрацювання, які мали місце з червня 2010 року.
У цілому конференція пройшла на досить високому організаційному рівні. Була представлена велика кількість змістовних та актуальних доповідей, які знайшли підтримку і розуміння широкого загалу колег, що свідчить про їх подальше впровадження в систему охорони здоров’я: у галузь, у регіони, в лікарні.
Головний лікар
Полтавського обласного
лікарсько-фізкультурного
диспансеру Шейко П.А.