Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Показники захворюваності на гострі респіраторні інфекції на Полтавщині

| Коментарі відсутні

За даними обласної санітарно-епідеміологічної станції, станом на 31 жовтня поточного року показники захворюваності на гострі респіраторні інфекції на Полтавщині нижче за епідпорогові, ситуація звичайна для даного періоду року.

За минулий тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 5236 осіб. Показник захворюваності – 35,4 на 10 тисяч населення, що на 9,3% нижче рівня попереднього тижня та на 35,6% нижче за епідпороговий. Питома вага дітей в загальній захворюваності складає 52,4%, школярів – 16,6%. За тиждень госпіталізовано 168 хворих (3,2% захворілих, показник звичайний для області); дітей – 139 (82,7% всіх госпіталізованих).
Випадків смерті від грипу та ГРВІ не зареєстровано.

ГРВІ – це велика група гострих вірусних захворювань, в тому числі – грип, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів.
Найбільш надійним специфічним засобом вберегтися від грипу залишається проведення профілактичних щеплень (вакцинація).
Підвищити резервні сили організму можна, вживаючи часник, цибулю, відвар шипшини, смородини, настоянку елеутерококу, аралії, ехінацеї, китайського лимоннику, женьшеню і т.п.

Зміцнити загальні захисні сили організму допоможуть також оздоровчі заходи: заняття фізичною культурою, загартування, перебування на свіжому повітрі, обмеження впливу шкідливих звичок, раціональне харчування з достатнім вмістом в їжі вітамінів.

Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема: часте миття рук з милом; прикривання носу та рота хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чиханні; широке застосовування засобів нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичних препаратів, змазування носу оксоліновою маззю.
Лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар.
Не слід займатись самолікуванням, це небезпечно! При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням.

Напишіть відгук