Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Обговорення Концепції Загальнодержавної програми «Здоров’я 2020: український вимір» на 2012-2020 роки.

| Коментарі відсутні

21 грудня 2011 року в Комітеті Верховної Ради з питань охорони здоров’я пройшло обговорення Концепції Загальнодержавної програми «Здоров’я 2020: український вимір» на 2012-2020 роки.

Завдання програми спрямовані на реалізацію в Україні державної політики у сфері охорони здоров’я спрямованої збереження та зміцнення здоров’я населення, профілактику неінфекційних захворювань, мінімізацію дії факторів (чинників) ризику виникнення захворювань та створення сприятливого для здоров’я середовища. Вона передбачає створення системи охорони здоров’я, яка відповідає реальним потребам населення та організацію виконання спеціальних заходів з медичного забезпечення хворих за окремими найбільш значущими класами хвороб та нозологічними формами, формування культури здоров’я, мотивації населення до ведення здорового способу життя.

«За рівнем державного фінансування охорони здоров’я наша країна перебуває на рівні країн з низьким рівнем доходу. І це незважаючи на те, що за останні 10 років витрати на охорону здоров’я збільшилися майже в 6 разів. Якщо в 2002 році загальний фонд зведеного бюджету на охорону здоров’я становив лише 6,5 млрд. грн., то в 2011 році витрати на охорону здоров’я вже перевищили 41,5 млрд. грн.», – повідомила голова комітету Т.БАХТЄЄВА.

Вона також зазначила, що частка витрат у структурі ВВП також зросла з 2,9 % у 2002 році до 3,7% в 2010 році. Проте це не призвело «ні до підвищення якості та доступності медичної допомоги, ні до підвищення оплати висококваліфікованої праці медичних працівників», – відзначила Т.БАХТЄЄВА.

«Навіть за такого збільшення фінансування, близько 70% всіх витрат продовжує йти на зарплату лікарів, 8% – на оплату комунальних послуг і лише близько 11% на медикаменти. І це при тому, що лікар у нашій країні залишається однією з найбільш низькооплачуваних категорій фахівців бюджетної сфери, а вчитися потрібно 7-8 років», – сказала Т.БАХТЄЄВА.
Вона відзначила, що за дев’ять місяців цього року середньомісячна заробітна плата медпрацівників становить 1734 грн. (або 218 дол.) і є найменшою в бюджетній сфері.

«За такої ситуації ми повинні проводити реформи не тільки з урахуванням переорієнтації на профілактику хвороб, а й з урахуванням необхідності реформи фінансування і управління для застосування більш ефективного підходу до вирішення проблем у галузі охорони здоров’я», – вважає Т.БАХТЄЄВА.

В обговоренні Концепції прийняли участь народні депутати України, представники різних міністерств та відомств, керівники обласних управлінь охорони здоров’я, громадськість.

Напишіть відгук