Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Подвійне свято

| Коментарі відсутні

У День Святого Миколая відділення інтенсивного виходжування та реабілітації новонародже-них Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні святкувало свій третій день народження. Ця дата була обрана не випадково для відкриття у 2008 році, адже святий Миколай за життя допомагав всім тим, хто потребував допомоги та захисту, і особливо він піклувався про дітей.

Затишна родинна атмосфера закладу обумовила і саме свято, на якому присутніми були головний лікар ПОДКЛ, співробітники відділення, батьки «випускників» і представники деяких компаній, з якими співпрацює відділення.

Завідуюча відділенням Юлія Гончарова розпочала своє привітання з підбиття підсумків трирічної роботи. Адже лікарі та медичний персонал відділення беруть активну участь у лікуванні та виходжуванні новонароджених, спостерігають за їх зростанням, збільшенням ваги, співпереживаючи за їх успішне майбутнє. Після відповідного догляду та лікування немовлята приходять до норми і надалі повноцінно ростуть та розвиваються.

Наполеглива праця молодої команди фахівців з її безліччю буденних клопотів, переживань, щоденна турбота про долю маленьких пацієнтів принесла певні помітні досягнення. Наприклад, кількість повторних переводів до відділення інтенсивної терапії за ці 3 роки значно зменшилась (менше, ніж 1% за 11 місяців 2011 року, порівняно з показником 2009 року – 18,4%). Також вдалося скоротити середній термін лікування.

За 3 роки існування відділення запроваджено комплексний підхід у виходжуванні новонароджених, надається медико-психологічна допомога батькам. Адже, за словами Юлії Гончарової, це не хвороба, це не нозологія, не патологія – це стан. І тут малюкові допомагають його пережити, щоб цей стан був не травмуючим, а розвиваючим. За цей період у відділенні проліковано 381 дитину, з них з вагою менше 1,5 кг – 89, менше 1 кг – 34 немовлят. Довгі дні виходжування дають надію кожній сім’ї, родині принести в дім здорове дитя, а з ним і велике щастя, заради якого живе на цій землі кожен із нас.

Окрім досягнутих результатів, завідуюча відділенням Юлія Гончарова оголосила пріоритети у подальшій роботі злагодженої команди фахівців. Зокрема, передбачається введення методу «Кенгуру», розробка нових та удосконалення старих протоколів лікування, створення центру корекції раннього розвитку, медичний супровід і психолого-педагогічна підтримка дітей до 3-х років.

Безумовно, всі ці надбання не даються помахом чарівної палички. Це кропітка праця і щире прагнення команди фахівців відділення подарувати повноцінне життя крихіткам-«поспішайкам».

Разом із щирими привітаннями всі причетні до цієї радісної події за самовіддану працю отримали символічні дипломи із почесними званнями та сувеніри. Музичний подарунок виконав хор Храму Святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. А представники кількох компаній, які спеціалізуються на виробництві дитячого харчування, подарували відділенню практичні подарунки: нібулайзер та подушки для методу «Кенгуру».

Зворушливу мить увінчала солодка традиція будь-якого дня народження – торт, прикрашений символом роботи даного відділення: немовля, яке лагідно тримають дбайливі руки Лікаря.

Напишіть відгук