Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Засідання «круглого столу»: «Я роблю все можливе, щоб зупинити туберкульоз»

| Коментарі відсутні

Нещодавно в Полтавському обласному Центрі здоров’я відбулося засідання «круглого столу» «Я роблю все можливе, щоб зупинити туберкульоз», який відбувся у рамках місячника та Всесвітнього для боротьби з туберкульозом. У засіданні взяли участь заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Коваль, представники державних та громадських організацій, засобів масової інформації області.

Туберкульоз залишається глобальною проблемою. З 1995 року в Україні – було оголошено епідемію цієї хвороби, – підкреслила головний лікар обласного Центру здоров’я Ніна Дурдикулиєва, відкриваючи роботу «круглого столу». – На засіданні Координаційної ради з питань протидії поширення туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській облдержадміністрації затверджено план заходів з проведення місячника боротьби з туберкульозом. І сьогодні хотілося щоб кожний із присутніх сказав, що вдалося зробити і що планується надалі зробити, щоб призупинити цю епідемію.

Олександр Коваль, заступник голови Полтавської облдержадміністрації: «Боротьба з цією небезпечною хворобою залишається надзвичайно актуальною. Оптимізація діяльності та спільна злагоджена робота дали можливість стабілізувати та дещо покращити основні показники, які характеризують епідситуацію з цього захворювання в області. Для проведення місячника боротьби з туберкульозом у Полтавській області було застосовано системний підхід, діалог з громадськістю навколо цієї актуальної теми продовжується. Зважаючи на те, що епідемічна ситуація з туберкульозу в Полтавській області продовжує бути напруженою, потребує покращення матеріально-технічна база протитуберкульозних закладів, профілактична робота, своєчасне виявлення та лікування цієї недуги, харчування в спеціалізованих медичних закладах, підготовка медичних кадрів тощо. Вкрай важливим завданням на сьогоднішній день є поетапне завершення будівництва стаціонарного корпусу обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру. Спільними зусиллями, за участю представників як державних так і громадських організацій, така робота продовжуватиметься і дасть позитивні результати». Юрій Курилко, заступник начальника Головного управління охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації: «Ні одна інфекційна хвороба не була переможеною за допомогою пігулок або вакцин. Їй необхідно протидіяти
жорсткими організаційними, карантинними, протиепідемічними засобами. Для цього необхідно впроваджувати нові знання, нові види роботи, використовувати різноманітні міжнародні проекти та залучати зарубіжних фахівців. А головне, кожному потрібно навчитися відповідально відноситися до свого здоров’я, наше завдання – переконати в цьому населення».

Володимир Печериця, головний лікар Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру: «Виконання заходів Обласної програми протидії захворюванню на туберкульоз, співпраця з лікувально-профілактичними закладами і громадськими організаціями дали можливість стабілізувати та покращити основні показники захворюваності на туберкульоз в області. Ні медики, ні влада одноосібно не вирішать питання подолання епідемії туберкульозу, поки до цієї проблеми не буде залучено саме суспільство. Відмовити в лікуванні хворому на різні форми туберкульозу ми не маємо права, а чи кожен хворий сам бажає лікуватися і неухильно дотримуватись рекомендацій лікаря. Іноді ми, на жаль, на практиці зустрічаємось з такими невтішними «історіями», коли хворі не виконують необхідних порад, зловживають алкогольними напоями, не з’являються до фахівців. Тому дуже часто зустрічаємося з рецидивами захворювання і мультирезистентний туберкульозом, який важко піддається лікуванню».

Валентин Шаповал, заввідділом особливо небезпечних інфекцій ДЗ «Обласна санітарно-епідеміологічна станція», розповів про профілактичні заходи, які проводяться в Полтавській області в туберкульозних вогнищах. Володимир Коршенко, головний лікар Полтавського обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом: «Останнім часом в області надзвичайно великої уваги набуває збільшення показників захворюваності та смертності поєднаною патологією туберкульоз/ВІЛ-інфекція. Зараз розглядається питання щодо відкриття протитуберкульозних кабінетів при стаціонарі та амбулаторно-поліклінічному відділенні Центру. Ця проблема вкрай актуальна». Ігор Мацицький, головний лікар Полтавського обласного наркологічного диспансеру: «Необхідно вести пошук мотивації для лікування осіб, хворих на
туберкульоз із різних цільових груп, і тоді воно буде ефективним». Максим Демченко, виконавчий директор Благодійної Асоціації «Світло надії»: «Проблема не тільки в лікуванні певної категорії хворих, а і у забезпеченні соціального супроводу та потреб кожного пацієнта: відсутність житла, пакету документів. Частину цих питань вдається вирішувати нашій громадській організації. Ми реалізовуємо Проект по супроводу людей, хворих на туберкульоз, які звільнилися з місць позбавлення волі. За нашої підтримки в обласному клінічному протитуберкульозному та наркологічному диспансерах існує сайт замісної підтримувальної терапії. Також наша організація опікується притулком для безхатченків, які перебувають у групі ризику по захворюванню на туберкульоз. На мою думку, ця проблема не вирішиться, поки лідерами не стануть представники соціальних служб». Під час спільного обговорення кожен з учасників «круглого столу» поділився
досвідом проведеної роботи з профілактики та зниження темпів поширення захворюваності на туберкульоз на Полтавщині. Підсумовуючи роботу «круглого столу», головний лікар Полтавського обласного Центру здоров’я Ніна Дурдикулиєва подякувала присутнім за участь у обговоренні надзвичайно актуальної теми та запропонувала кожному запитати в себе, чи все я зробив можливе для того, щоб зупинити туберкульоз.

Напишіть відгук