Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Круглий стіл в “Зорі Полтавщини”

| Коментарі відсутні

6 квітня 2012 року заступник голови Полтавської ОДА Олександр Коваль взяв участь у засіданні «круглого столу» на тему стосовно реформування медичної галузі Полтавщини, що пройшов у редакції обласної газети «Зоря Полтавщини».

Засідання «круглого столу» провів Олександр Макаренко – перший заступник головного редактора газети. У засіданні взяли участь начальник Головного управління охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак, ректор ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» В’ячеслав Ждан, керівники закладів охорони здоров’я, навчальних закладів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, представники громадських організацій, ЗМІ.

Заступник голови Полтавської ОДА Олександр Коваль відзначив, що на зміну часу застою, нині настав час реформ, він є досить напруженим, але вкрай важливим. Одна справа – вести розмови про реформи, а інша – їх реалізовувати. Звичайно, на початковому етапі реформ період найскладніший, бо слід змінити і психологію, і сприйняття, і показати конкретні результати. Філософія реалізації реформ, зокрема, і в медичній галузі – поліпшення якості. Завдяки ініціативам Президента України В.Ф.Януковича, ми тепер можемо далі рухатись у цьому напрямку. А ті проблеми, які накопичились, слід вирішувати «за допомогою скальпеля, чи інших хірургічних методів».

Олександр Коваль наголосив, що модель дільничної лікарні, яка роками мала місце в системі медицини, такою залишатися більше не може.
«Ми бачимо безліч проблем, над якими потрібно працювати, в дільничних лікарнях. Таких закладів було ще на початок минулого року 34, але їх функція не відповідала потребам. На сьогоднішній день їх залишилось 10. Тобто їхня діяльність була оптимізована.

На жаль, такі негативні приклади поки що мають місце в області. У підтвердження цьому Олександр Коваль розповів про нещодавню поїздку у село Гоголеве Великобагачанського району. Ця лікарня займає площу 1900 кв. м і в ній на денному стаціонарі перебувало лише 2-3 особи, і така ж картина на стаціонарному лікуванні. Харчування в цьому закладі було організовано незадовільно, потребувала поліпшення і якість медичної допомоги.

Яскравим позитивним прикладом, який навів Олександр Коваль є село Велика Рублівка Котелевського району. Там раніше була така ж, як і в Гоголеве дільнична лікарня, а то ще й гірша. Але в результаті правильного та кардинального підходу зараз маємо інший результат. Завдяки спільним зусиллям громадськості, медичних працівників, в одній частині колишньої лікарні зробили сучасну амбулаторію з автотранспортом, з належною роботою кваліфікованого лікаря, в іншій частині – обладнали стаціонар для соціальне обслуговування соціального обслуговування людей похилого віку. Відповідно створено належні умови для перебування, лікування та харчування пацієнтів.

На переконання Олександра Коваля, результат у таких справах можливий тільки в разі системного підходу:
Якщо працює місцева влада, органи медицини, соцзахисту – тоді є результат.
Також Олександр Коваль розповів про першопрохідців реформування галузі охорони здоров’я області (м. Комсомольськ).
Начальник ГУОЗ Віктор Лисак детально розповів про мету, суть та етапи здійснення реформи медичної галузі області. Віктор Петрович підкреслив, що реформу охорони здоров’я кожному необхідно розпочинати з себе. Тобто подбати про збереження і зміцнення власного здоров’я. Він сказав, що у світі немає жодної системи охорони здоров’я, яка б задовольняла населення. В Україні зараз напрацьована модель оптимізації діяльності галузі. Основними напрямками реформування є наближення лікарської допомоги до кожного мешканця Полтавщини за допомогою обслуговування лікарем загальної практики-сімейної медицини. Він на первинному контакті забезпечуватиме, перш за все, профілактику захворювань та надання необхідної медичної допомоги.

Також до кінця поточного року передбачено створення центрів первинної медико-санітарної допомоги, як окремих юридичних осіб.
Будуть створені лікарні інтенсивного лікування, що надаватимуть ургентну допомогу, лікарні планового лікування та міжрайонні стаціонари – госпітальні округи.
Замість обласних лікувально-профілактичних установ будуть функціонувати високоспеціалізовані центри.
Надання екстреної та невідкладної медичної допомоги також буде оптимізоване.
В’ячеслав Ждан – ректор ВДНЗУ»УМСА» та Юрій Мастеров – директор Полтавського базового медичного коледжу розповіли про підготовку майбутніх медиків, які працюватимуть у якісно нових умовах.
Усі учасники «круглого столу» взяли активну участь у обговоренні шляхів оптимізації діяльності галузі охорони здоров’я та поділилися власним досвідом.

Напишіть відгук