Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Життя лікаря схоже на легенду

| Коментарі відсутні

24 вересня заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль провів робочу нараду за участю керівників управлінь містобудування та архітектури, охорони здоров’я облдержадміністрації щодо вшанування пам’яті видатного земляка – земського лікаря Олександра Олександровича Волкенштейна.

З ініціативи Олександра Миколайовича Коваля, пам’ять цієї видатної особистості буде увіковічено встановленням меморіальної дошки на будинку по вулиці Шевченка, 13, в якому протягом багатьох років жив і працював видатний лікар.

Будинок О.О.Волкенштейна в свій час був центром культурного життя в м. Полтаві. Його відвідували Іван Бунін, Григорій Мясоєдов, Володимир Короленко – творча еліта, з якими приятелював Олександр Олександрович.

О.О.Волкенштейн, дворянин за походженням, гуманіст за покликанням, був не лише лікарем, а й активним громадським діячем. Він тривалий час жив та працював у місті Полтаві, приймаючи пацієнтів і у своєму будинку, і виїжджаючи до кожного, хто звертався за допомогою. Олександр Олександрович надавав не лише необхідну медичну допомогу хворим, а й роздавав ліки, їжу і гроші бідним та голодним. Нерідко власним коштом оплачував лікування хворих у столиці. Його ідеї і добрі справи неодноразово схвалював видатний мислитель і письменник Лев Миколайович Толстой, з яким Олександр Волкенштейн підтримував зв’язок.

У 1888 році лікар Волкенштейн був ординатором, а згодом став завідуючим відділенням Полтавської міської лікарні. Він був широкопрофільним фахівцем. Неодноразово обирався головою Полтавської медичної громади.

Надзвичайно відважно і героїчно Олександр Олександрович проявив себе під час ліквідації епідемії холери у 1892 році на Полтавщині (у Роменському повіті).

У перші роки Радянської влади у місті Полтаві, разом з відомим письменником В.Г.Короленком, лікар О.О.Волкенштейн рятував безпритульних дітей, надаючи необхідну допомогу голодуючим. Завдяки його невтомній праці в місті були організовані дитячі профілакторії, дитяча протитуберкульозна лікарня, а згодом і туберкульозна лікарня для дорослих, якою Олександр Олександрович певний час завідував.

Відзначаючи значний вклад Олександра Олександровича Волкенштейна у розвиток медицини Полтавського краю, учасники наради підтримали необхідність вивчення та популяризації його діяльності серед сучасників.

Зокрема, дано відповідні доручення щодо розробки оригіналу-макету меморіальної дошки, створення науково-популярного фільму тощо.

Напишіть відгук