Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією

| Коментарі відсутні

27 вересня 2012 року відбулося засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією.

Голова Координаційної ради Олександр Коваль, який проводив засідання, обговорив низку важливих питань.

Доповідаючий по першому питанню порядку денного, голова Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при виконкомі Кременчуцької міської ради, заступник міського голови Віктор Калашник зазначив, що з метою наближення спеціалізованої лікувально-діагностичної допомоги хворим на ВІЛ/СНІД у місті Кременчуці функціонує спеціалізований кабінет «Довіра» для лікування хворих, підпорядкований 3-й міській лікарні. У закладі створено відповідні умови для отримання ВААРТ хворими на ВІЛ/СНІД за місцем проживання, проведені спеціальні обстеження та децентралізація антиретровірусної терапії. Аналіз моніторингових показників з ВІЛ/СНІДу за останні роки свідчить про належну організацію роботи з надання лікувально-профілактичної, консультативної допомоги ВІЛ-інфікованим хворим міста та забезпечення безперервності ВААРТ хворих за місцем проживання.

Головний лікар Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру, координатор з напрямку «туберкульоз» Володимир Печериця доповідав про  проект «Обласної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки у Полтавській області». Він доповів, що під час за час обговорення та опрацювання Програма зазнала багато змін та доповнень. А саме: вперше введено  Обласну стратегію по боротьбі з ВІЛ/ТБ ко-інфекцією та Обласну стратегію з адвокації, комунікації та соціальної мобілізації (АКСМ) для протидії туберкульозу. На основі проекту обласної Програми у районах та містах області були розроблені регіональні програми, які наразі перебувають на обговоренні в райдержадміністраціях та міськвиконкомах.

Про проведену роботу 2012 році, планування та реалізації заходів програми технічної допомоги за підтримки міжнародних благодійних організацій звітував Сергій Жук, керівник адвокації БА «Світло надії». У рамках реалізації проекту «Побудова життєздатної системи комплексних послуг з профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу, догляду та підтримки для уразливих груп та ЛЖВ» за підтримки Глобального фонду Благодійною асоціацією «Світло надії» передбачена можливість технічної допомоги для забезпечення роботи кабінетів інфекційних захворювань на базі Хорольської, Гадяцької, Кобеляцької,  Лохвицької центральних районних лікарень та Лубенської комунальної центральної міської лікарні. Максимальна сума витрат по кожному із лікувально-профілактичних закладів становить 40 тис. грн. Мета даного проекту – створити умови для розширення доступу ВІЛ-позитивних людей з віддалених районів області до антиретровірусної терапії та моніторингу стану здоров’я через медичні установи, що знаходяться за їх місцем проживання.

Враховуючи рішення Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, головою Полтавської облдержадміністрації дано розпорядження від 21.09.2012 р. № 435 «Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 31.05.2011 № 229, згідно якого затверджено новий склад та Положення про Координаційну раду з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при  Полтавській ОДА. Секретар Координаційної ради Ніна Дурдикулиєва доповіла про затвердження Регламенту обласної Координаційної ради та Алгоритму виступу на засіданні; створення міжсекторальної робочої групи, групи Моніторингу і Оцінки з трьома підгрупами за напрямками «туберкульоз», «ВІЛ/СНІД», «наркоманія».

Завідуючий відділом моніторингової оцінки Полтавського обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом Володимир Місютін висвітлив питання розробки показників Моніторингу і Оцінки (МіО). Він наголосив, що в Україні проводиться мультисекторальний підхід у розв’язанні проблем боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом (а також боротьби з туберкульозом і наркоманією), коли до співпраці залучені центральні органи виконавчої влади, державні, недержавні та міжнародні організації.  Тому виникає необхідність систематичної оцінки витрачених ресурсів, напрямки діяльності в яких вони використовуються, а також ефективність проведених заходів. З метою удосконалення процесу планування і здійснення заходів, з урахуванням місцевих особливостей та ресурсів створюється система МіО. Щорічно за результатами проведених розрахунків на розгляд Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській облдержадміністрації будуть надаватися аналітичні висновки про поширення та формуватися прогноз розвитку епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в області, надаватися розрахунки витрат ресурсів на заходи з протидії ВІЛ-інфекції, надаватися рекомендації щодо поліпшення ефективності заходів.

Робочі групи з моніторингу і оцінки при обласній Координаційній раді з трьома  підгрупами за напрямками діяльності «ВІЛ/СНІД», «туберкульоз» і «наркоманія» будуть проводити моніторинг відповідних показників та індикаторів виконання програмних заходів відповідних обласних програм, поглиблений аналіз, надавати рекомендації з метою ефективного використання наявних ресурсів та покращення роботи, здійснювати планування та корекцію заходів, а також прогнозування розвитку епідемії.

Відкриття на сайті Полтавської облдержадміністрації рубрики «Координаційна рада з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією» було доручено  відділу інформаційно-комп’ютерного  забезпечення Полтавської ОДА.

Доручення, дані Олександром Ковалем на засіданні Координаційної ради, сприятимуть ефективному впровадженню державної політики щодо протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу, наркоманії в Полтавській області, налагодженню ефективної роботи координаційних механізмів у цій сфері.

Напишіть відгук