Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Робоча нарада головних фахівців охорони здоров’я: нагальні питання у процесі позитивних змін

| Коментарі відсутні

19 жовтня 2012 року заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олександр Коваль взяв участь у робочій нараді фахівців Головного управління охорони здоров’я, керівників лікувально-профілактичних та аптечних закладів області, де було розглянуто питання стану реалізації пілотного проекту щодо впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою в області, реформування швидкої медичної допомоги області, створення центрів первинної медико-санітарної допомоги, а також використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання медикаментів та виробів медичного призначення для швидкої медичної допомоги.

Стан реалізації пілотного проекту відбувається поетапно, у безпосередній співпраці лікувально-профілактичних установ і мережі аптечних закладів. Головне управління охорони здоров’я відпрацьовує наказ, у якому буде описана «дорожна карта» шляху подальшої реалізації проекту.

У пріоритеті – виконання постанови Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 р. № 907 «Про затвердження Порядку часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою», прийняту з метою підвищення економічної доступності лікарських засобів, в першу чергу, для соціально-незахищених хворих на гіпертонічну хворобу. Олександр Коваль наголосив на необхідності розглянути пропозиції всіх фармацевтичних закладів, аптек, що бажають взяти участь у проекті, а також звернув увагу фахівців на налагодження порядку видачі рецептів пацієнтам. Він підкреслив, що основна мета проекту – забезпечити доступність лікарських засобів хворим на гіпертонію, тому у ході його реалізації дуже важлива системність і раціональний підхід.

Олександр Миколайович запевнив фахівців галузі охорони здоров’я області у постійній готовності виконавчої влади до активного сприяння у створенні оптимальних умов їх діяльності і підтримки усіх якісних змін регіональної медицини.

Напишіть відгук