Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Прес-конференція «Новини Полтавщини»

| Коментарі відсутні

11 лютого заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Коваль провів прес-конференцію для представники засобів масової інформації в ОКІА «Новини Полтавщини», присвячену актуальним питанням діяльності галузі охорони здоров’я області. У ній взяли участь Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА та Наталія Стецюк, директор ПОКП «Полтавафарм».

Олександр Миколайович подякував журналістам за співпрацю та закликав журналістський корпус дотримуватися принципів об’єктивності у подачі інформації.

Він наголосив, що розвиток галузі охорони здоров’я області здійснюється відповідно до Національного плану дій щодо впровадження Програми економічних реформ України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Усі зміни у діяльності закладів охорони здоров’я здійснюються після ретельного вивчення та обговорення з мешканцями Полтавщини.

Олександр Миколайович окреслив основні напрацювання в медичній галузі області за останні три роки. Так, охоплення населення області наданням медичної допомоги лікарями загальної практики-сімейної медицини зросло до 85%, з’явилося понад 90 лікарських амбулаторій, що дозволяє організувати надання медичної допомоги на більш якісному рівні.

«Такі якісні зміни торкнулися як міст, так і сільської місцевості, у першу чергу», – повідомив заступник голови Полтавської ОДА та навів приклад:  «у с. Велика Рублівка Котелевського району із занедбаного приміщення дільничної лікарні, де надавалися не стільки медичні, а скоріше соціальні послуги для осіб похилого віку, було створено сучасну, обладнану за всіма стандартами амбулаторію сімейної медицини».

Також О.Коваль розповів про реалізацію в області Закону України «Про екстрену медичну допомогу». Вже з першого січня поточного року екстрена медична допомога у Полтавській області надається за новими правилами. Відповідно до протоколу наради Віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка про реалізацію положень Закону України «Про екстрену медичну допомогу» взято до виконання усі поставлені завдання. Постійною комісією з питань бюджету і управління майном Полтавської обласної ради прийнято рішення винести на розгляд сесії обласної ради питання закупівлі 25 автомобілів класу A на загальну суму – близько 13,5 мільйонів гривень. У планах до 1 серпня поточного року – завершення створення і оснащення єдиної регіональної оперативно-диспетчерської служби з використанням сучасних GPS-технологій з метою зменшення часу прибуття бригад швидкої медичної допомоги до пацієнта. Також дано доручення головам районних державних адміністрацій забезпечити неухильне виконання регіонального плану дій щодо реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу».

О.Коваль розповів, що реалізація Національного Проекту «Нове життя – нова якість материнства і дитинства» не завершилася відкриттям обласного перинатального центру, а триває. Зараз його мета – створення перинатальних центрів вторинного рівня, тобто міжрайонних пологових стаціонарів.

 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, наголосив, що полтавські фахівці системно реалізують заходи у напрямку поліпшення доступності та якості надання медичної допомоги кожному мешканцю. Хоча Полтавщина і не відноситься до пілотних регіонів з реформування галузі охорони здоров’я, але реалізує низку завдань, визначених Національним планом дій. У минулому році вдалося виконати більшість із них, але попереду чекає ще чимало.

Пріоритетом у діяльності визначено розвиток первинної ланки, тобто сімейної медицини, яка забезпечує вирішення близько 80% звернень пацієнтів. У цьому році збільшується кількість посад лікарів загальної практики-сімейної медицини. Головним питанням для вирішення найближчим часом є забезпечення молодих фахівців житлом і транспортом для надання первинної медико-санітарної допомоги. На підсумковому засіданні розширеної колегії Департаменту охорони здоров’я, що відбулося 08 лютого, було прийнято важливе рішення щодо рівня фінансування первинної ланки. Голова Полтавської ОДА Олександр Удовіченко поставив завдання  не менш, ніж 30%  виділяти на фінансування Центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Учасники прес-конференції – представники регіональних ЗМІ отримали вичерпну інформацію з приводу резонансної події – ліквідації медичних наслідків від укусів бездомної собаки великої кількості потерпілих полтавців. Так, усім пацієнтам введено антирабічну вакцину, 12 пацієнтам, згідно медичних показань по локалізаціях травмування, введено антирабічний імуноглобулін за схемою. При цьому вакциновано вакциною «КОКАВ» – 34 особи, вакциною «ИНДИРАБ» – 8 осіб та 12 пацієнтам введено антирабічний імуноглобулін (комбінований курс). За усіма постраждалими ведеться динамічне спостереження.

 

 

 

Наталія Стецюк, директор ПОКП «Полтавафарм», зауважила, що запас антирабічної вакцини в області достатній для проведення повного курсу імунізації всім травмованим. У лікувальних закладах, що надають антирабічну допомогу, знаходиться 190 доз вакцини «КОКАВ», на складі комунального підприємства «Полтавафарм» – 53 дози вакцини «КОКАВ» та 44 комплекта антирабічного імуноглобуліна.

Вона підкреслила, що лише це підприємство має угоди з постачальниками антирабічних вакцин. Питання про придбання додаткових доз вакцин було вирішено всього за кілька годин.

Наталія Вікторівна окремо нагадала, що в області на цей рік продовжуватиметься реалізація пілотного проекту щодо впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. На це державою виділено 7,6 мільйонів гривень, що дозволить реалізувати цей проект у повному запланованому обсязі. Крім того, забезпечення населення цими лікарськими засобами здійснюватиметься через фельдшерсько-акушерські пункти, амбулаторії сімейної медицини та аптечні пункти навіть у найвіддаленіших селах. Відпуск ліків за зниженими цінами здійснюється за рецептами для хворих на артеріальну гіпертензію, які є у спеціальному реєстрі. Зараз цей реєстр налічує понад 300 000 осіб. Наразі 37 тисяч пацієнтів отримали ліки за зниженими цінами – лікарі виписали їм 45 тисяч рецептів, тобто деякі пацієнти скористалися знижками кілька разів.

Віктор Лисак підкреслив, що нещодавно у Полтавську області у достатній кількості надійшли вакцини БЦЖ, пентаксім та поліомієлітна.  

Журналісти мали змогу отримати вичерпні відповіді на всі запитання, що виникали у ході прес-конференції.

Підсумовуючи проведену прес-конференцію заступник голови Полтавської ОДА Олександр Коваль запевнив присутніх, що в області ефективно працює команда висококваліфікованих фахівців, організовано системну роботу та оперативно вирішуються всі актуальні питання.

Напишіть відгук