Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Стан надання медичної допомоги пільговим категоріям населення – у зоні особливої уваги Департаменту охорони здоров’я

| Коментарі відсутні

У Полтавській області мешкає понад 23 тисячі осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Найчастіше ця категорія населення страждає від хвороб системи кровообігу, органів травлення та нервової системи. Лікування здійснюється у повному обсязі у лікувально-профілактичних закладах за місцем проживання, а за направленням лікаря – у профільних відділеннях всіх обласних лікувально-профілактичних закладів.

Відповідно до положень Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», для стаціонарного лікування постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС у Лубенському обласному госпіталі інвалідів вітчизняної війни відведено 20 ліжок, у 5-й міській клінічній лікарні м. Кременчука – 30 ліжок, у Полтавській обласній клінічній лікарні відновного лікування та діагностики – 30 ліжок.

Протягом року амбулаторну медичну допомогу отримує 98% представників даної пільгової категорії, стаціонарну – кожен третій. Всі діти та підлітки до 18 років, прирівняні до статусу постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС, проходять поглиблені медичні огляди.

Проаналізувавши статистику стану здоров’я громадян пільгової категорії населення Полтавської області, врахувавши понад 20-річний досвід роботи фахівців із сусідніх Сумської та Харківської областей, було вирішено оптимізувати надання необхідної допомоги, шляхом розширення функцій і концентрації їх в одному закладі. Це означає, що тепер у Полтавській обласній клінічній лікарні відновного лікування та діагностики будуть надавати не тільки консультативно-діагностичну і стаціонарну медичну допомогу, а й здійснюватиметься ведення державного реєстру та архіву, оформлення необхідних документів для розгляду на регіональній міжвідомчій експертній раді, координацію медичних заходів в усіх регіонах області. Це дозволить не розпорошувати наявні ресурси, а використовувати їх раціонально. За ефективністю використання бюджетних коштів буде здійснюватися постійний контроль.

Микола Дибін, голова Полтавського обласного громадського об’єднання «Фонд інвалідів Чорнобиля», прокоментував очікувані зміни:

- Це вкрай потрібна справа. Я сам, особисто, періодично лікуюся в Полтавській обласній клінічній лікарні відновного лікування. Я задоволений ставленням медиків, умовами перебування, харчування і медикаментозного забезпечення. Можу впевнено стверджувати, що прийняте рішення – найоптимальніше.

Напишіть відгук