Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Нестачі імпортних ліків у аптеках полтавської області не очікується

| Коментарі відсутні

Останнім часом створюється ажіотаж, що нібито з 1 березня в Україні з’явиться дефіцит лікарських засобів імпортного походження.

Після набуття чинності з 1 березня 2013 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування імпорту лікарських засобів та визначення терміна «активний фармацевтичний інгредієнт», що прийнятий Верховною Радою 4 липня 2012 року, запроваджується відповідальний підхід до імпорту лікарських засобів — ліцензування.

Під час засідання Кабінету Міністрів 13 лютого 2013 року Прем’єр-міністр України Микола Азаров  заявив, що до України мають потрапляти тільки препарати, які реально використовуються у світовій медичній практиці, і за ціною, яка співставна з ціною у сусідніх країнах. Зокрема, у вступному слові, Микола Янович зауважив, що Уряд турбує те, що під час лікування важких захворювань використовуються переважно дорогі імпортні ліки. Це знижує доступність лікування.

Щоб вирішити цю проблему, Уряд працює в різних напрямках. Перш за все ми підтримуємо розвиток вітчизняного фармацевтичного виробництва. Минулого року в Україні були запроваджені європейські стандарти виробництва ліків – GMP. І тепер ми відповідально можемо стверджувати, що вітчизняні ліки мають належну якість, відповідну лікувальну дію. А за ціною препарати вітчизняного виробництва набагато дешевші. Цей напрямок ми будемо посилювати. Адже досі наш ринок на 80% заповнений імпортними ліками.

Цей головний принцип і передбачений у заходах, які Уряд здійснює для наведення порядку на фармацевтичному ринку. Також Прем’єр-міністр Микола Азаров пояснив, що закон про ліцензування іноземних медикаментів прийнято для пацієнтів і захисту їхнього здоров’я, бо аптекарські полиці заполонили неякісні ліки. Тим, хто зволікає із розробкою умов ліцензування, він пригрозив персональною відповідальністю.

«Спекуляції щодо можливого дефіциту, припинення постачання ліків, треба розцінювати як саботаж і безпідставні спекуляції. Попереджаю про персональну відповідальність посадових осіб, у першу чергу, за забезпечення прав пацієнтів на доступне якісне лікування», – заявив Прем’єр.

Голова Державної служби з лікарських засобів Олексій Соловйов запевнив, що на сьогодні на складах п’яти провідних національних дистриб’юторів, які забезпечують постачання 90% ліків до аптечних та лікувальних закладів України, знаходяться 204 мільйони упаковок лікарських засобів – цієї кількості достатньо для потреб населення України протягом 3-4 місяців. Також було підкреслено, що нововведення не вплинуть на вартість іноземних препаратів.

Напишіть відгук