Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Своєчасне виявлення туберкульозу – запорука успішного лікування

| Коментарі відсутні

Щорічно у Полтавській області за допомогою пересувних флюорографів обстежується близько 100 тис. мешканців. Це дозволяє виявити патологію майже у тисячі осіб (захворювання легень інфекційного та онкологічного характеру).

У цьому році також відповідно до попередньо складеного плану-графіку виїздів пересувні флюорографи працюють у містах та районах області. Зокрема під час проведення місячника боротьби з туберкульозом мешканці найвіддаленіших населених пунктів, непрацююче населення мали можливість пройти безкоштовне флюорографічне обстеження, отримати інформаційно-освітню літературу та відповіді на запитання щодо шляхів збереження і зміцнення здоров’я, профілактики захворювань.

Пересувний флюорограф, що нещодавно працював поблизу Центру соціальної адаптації бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі, надав можливість пройти обстеження не тільки особам, які перебували у Центрі та особам з групи ризику, які отримували замісну терапію в цьому ж приміщенні, а і мешканцям прилеглих будинків.

Організаторами акції виступили: обласний протитуберкульозний диспансер, неурядові організації «Громадське здоров’я» та «Світло надії».

— Наша головна мета — це своєчасне виявлення туберкульозу, перш за все серед осіб з груп ризику, — повідомив головний лікар тубдиспансеру Володимир Печериця, — Люди з медичної групи ризику обов’язково проходять планові обстеження. А от із соціальною групою ризику складніше, адже це люди соціально неадаптовані і мотивувати їх регулярно проходити обстеження непросто.

— Головний плюс даної акції в тому, що машина приїхала на місце і людям нікуди не потрібно ходити, — зауважив директор Центру соціальної адаптації Роман Дрозд, — це дуже зручно як для відвідувачів нашого центру, так і для тих, хто проживає поруч.

Андрій Щеглов, мешканець одного із прилеглих будинків, пройшовши обстеження відзначив, що флюорографію належить проходити хоча б раз на рік, і цього слід дотримуватися. У цьому він переконаний особисто і переконує своїх рідних та знайомих.

Наступний подібний захід у м. Полтаві відбудеться 22 та 23 березня у центральній частині міста з 12.00 до 16.00. Пройти флюорографію безкоштовно зможе кожен бажаючий.

Напишіть відгук