Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Виразники громадської думки Полтавщини за «круглим столом» обговорили використання бюджету охорони здоров’я області

| Коментарі відсутні

21 березня 2013 року, з ініціативи та за участю Громадської ради при Полтавській облдержадміністрації на чолі з головою Володимиром Голубом, відбулося засідання «круглого столу» з обговорення використання у 2012 році закладами охорони здоров’я  області бюджетних коштів.

За «круглим столом» з представниками Громадської ради  поспілкувалися директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, його заступник Ігор Куделич, заступник начальника управління фінансово-економічної роботи ДОЗ Алла Бредіхіна, головні лікарі обласних лікувально-профілактичних закладів, представники Громадської ради при Департаменті охорони здоров’я та засобів масової інформації.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак ґрунтовно проаналізував роботу та напрямки розвитку галузі охорони здоров’я Полтавщини у минулому році, детально зупинившись на її фінансовій складовій. Він поінформував присутніх, що основним документом, що визначив роботу та напрямки розвитку галузі охорони здоров’я області у 2012 році є Національний план дій на 2012 рік щодо впровадження Програма економічних реформ України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство,  конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». З метою реалізації Програми у Полтавській області було складено план-графік реформування галузі охорони здоров’я на 2010-2014 роки та відповідні плани-графіки міст та районів області. Основні завдання, визначені у цих документах, – створення ефективного управління наявними ресурсами задля забезпечення більш високої якості та доступності медичної допомоги. Адже, як відомо, якісна медична допомога забезпечує найкращі результати на базі сучасних знань та технологій при мінімальних витратах на цю допомогу.

Незважаючи на постійне збільшення питомої ваги видатків на виплату заробітної плати, середня заробітна плата медичних працівників є однією з найнижчих серед галузей народного господарства – 2101 грн. Серед необхідних кроків подальшої діяльності, Програмою економічних реформ України визначено створення економічних мотивацій, зокрема шляхом зміни оплати праці медичним працівникам.

Підвищення доступності медичних послуг досягатиметься, зокрема, за рахунок підтримки розвитку приватного сектору медичних послуг, забезпечення доступу до державного фінансування на конкурсній основі.

Окремо Віктор Петрович зосередив увагу на реалізованих завданнях  та подальших кроках фінансування галузі. Так, бюджет на охорону здоров’я Полтавської області у минулому році склав 1409,6 млн. гривень (у 2011 році – 1096,5). Видатки на одного мешканця Полтавщини збільшилися з 734 грн. у 2011 році до 954,2 грн. у 2012-му.

Покращується матеріально-технічна база лікувально-профілактичних закладів області, умови для перебування пацієнтів та роботи медичних працівників. У минулому році на будівництво та реконструкцію закладів охорони здоров’я було виділено, за рахунок всіх джерел фінансування, майже 145 млн. гривень, на придбання обладнання у минулому було виділено понад 7,6 млн. грн.

З метою покращення ефективності фінансового забезпечення у минулому році було запроваджено програмно-цільовий метод фінансування з індикаторами затрат ефективність-якість. Фахівцями було здійснено підготовчі заходи щодо фінансового розмежування первинної та вторинної медичної допомоги. Стаціонарні заклади, що використовувалися неефективно, було перепрофільовано у заклади сімейної медицини.

У 26-ти Центрах первинної медико-санітарної допомоги затверджено нормативну штатну чисельність, яка підкріплена фондом заробітної плати. Це дасть можливість запровадити оплату праці за обсяги та якість надання медичної допомоги. Кількість сімейних лікарів збільшено майже на 200 осіб.

Наприкінці 2012 року було ефективно реалізовано Національний проект «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» – в м. Полтаві відкрито обласний перинатальний центр.

В області планомірно реалізується Закон України «Про екстрену медичну допомогу». На придбання медикаментів та виробів медичного призначення для екстреної допомоги було виділено майже 10,5 млн. грн. Бригади екстреної допомоги повністю забезпечені лікарськими засобами.

У Полтавській області в минулому році ефективно реалізовувався пілотний проект щодо впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. У цьому році його реалізація продовжується.

Крім того, забезпечується розвиток інноваційних технологій – ефективно функціонують телемедичні проекти.

Засідання «круглого столу» відбулося у формі відкритого діалогу, під час якого представники громадських організацій мали змогу отримати від очільника та присутніх фахівців медичної галузі області вичерпні відповіді на запитання, що особливо цікавлять більшість мешканців полтавського краю. Зокрема, обговорювалися якість надання меддопомоги у лікувально-профілактичних закладах області, медикаментозне забезпечення та харчування хворих у стаціонарних відділеннях і пільгових категорій хворих на амбулаторному лікуванні, соціальне та пільгове забезпечення медичних працівників тощо.

Учасники заходу наприкінці засідання дійшли спільного висновку, що весь комплекс перетворень і змін в діяльності галузі охорони здоров’я дозволить досягти поступового поліпшення стану здоров’я населення.

Напишіть відгук