Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації (Головне управління)

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Соціальне партнерство в дії

| Коментарі відсутні

19 квітня 2013 року на базі санаторію «Сосновий бір», що в с.Власівка, Зіньківського району відбулося засідання комітету профспілки працівників охорони здоров’я України та розширене засідання колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

У засіданні взяли участь голова ЦК профспілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак, начальник Головного управління Держсанепідслужби у Полтавській області Анатолій Журавльов, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України Олександр Кувічка, керівники лікувально-профілактичних закладів, члени обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я.

Було розглянуто питання «Про виконання Комплексної Угоди про співпрацю та соціальне партнерство між Головним управлінням охорони здоров’я Полтавської ОДА, облСЕС та обласною організацією профспілки працівників охорони здоров’я України на 2008-2011 роки та прийняття нової Угоди на 2013-2017 роки».

Голова обласної організації профспілки працівників охорони  здоров’я Олександр Кувічка зазначив, що на виконання загальних положень Комплексної Угоди, профспілковими органами всіх рівнів проведена значна організаційна робота щодо укладення колективних договорів у закладах охорони здоров’я, внесення в них змін і доповнень.

За ініціативою профспілкової сторони проводилися колективні переговори; розбіжності, які виникали між соціальними партнерами, вирішувалися без конфліктів – у робочому порядку.

Станом на грудень 2012 року кількість укладених колективних договорів склала 126, ними охоплено понад 37 тисяч працівників закладів охорони здоров’я. Обласною організацією профспілки  постійно проводився моніторинг з питань підготовки, укладання та виконання колективних договорів в членських профорганізація. Проводилася експертиза проектів колдоговорів. Результатом стало зменшення кількості положень, що погіршують становище працівників, які не відповідають чинному законодавству; підвищення правової обізнаності профспілкових активістів. Також було акцентовано увагу на розділі колдоговору, присвяченому охороні праці, додатках щодо забезпечення додаткового соціально-економічного захисту працюючих, виконанні Закону України «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності».

Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак в своєму виступі окреслив завдання, які стоять перед галуззю охорони здоров’я області, які спрямовані на реалізацію Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентно-спроможна економіка, ефективна держава» та Національного плану дій на 2013 рік щодо її впровадження.

Віктор Петрович зазначив, що в області відбуваються структурні зміни та розмежування рівнів надання медичної допомоги, спрямовані на поліпшення якості , доступності та переорієнтацію на профілактику.

Наразі в області створено 31 центр первинної медико-санітарної допомоги, в яких створюється нормативно-правова база, спрямована на організацію здорових і безпечних умов праці.

Одночасно, в області проводяться заходи з реформування вторинної медичної допомоги та створення госпітальних округів і лікарень інтенсивного лікування.

З метою реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу» в області створена і функціонує комунальна установа «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Під час підготовчого  етапу значна увага приділялася питанням охорони праці та безпеці дорожнього руху, збереженню посад і фахівців з цих питань та їх ефективна робота в нових умовах.

У рамках реалізації національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» наразі функціонує обласний перинатальний центр III рівня, оснащений сучасним обладнанням, системами та мережами. Створені здорові і безпечні умови праці медичним працівникам центру.

Крім того, у виступі значна увага була приділена роботі з охорони праці медпрацівників та безпеки виробничого середовища на ділянках з підвищеною небезпекою.

Голова Центрального комітету Профспілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль розповіла про заходи, що здійснювалися   ЦК Профспілки по підвищенню рівня заробітної плати працівників галузі охорони здоров’я, відновлення порушеної раніше диференціації посадових окладів, впровадження мотиваційних механізмів щодо підвищення престижності праці медиків, про проведення активних та консолідованих дій, направлених на надання їм соціальних гарантій. Була надана позитивна оцінка проведеної роботи в Полтавській області.

Кращі представники галузі охорони здоров’я області були відзначені нагородами ЦК Профспілки медичних працівників України та обласної організації профспілки.

За результатами проведення засідання була прийнята постанова та підписана нова колективна Угода на 2013-2017 роки.

Напишіть відгук