Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації (Головне управління)

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Негативне явище – наркозалежність – необхідно долати усією громадою

| Коментарі відсутні

Цього висновку дійшли учасники засідання Громадської ради при Полтавській облдержадміністрації, що відбулося днями за участю заступника голови Полтавської ОДА Олександра Коваля, представників громадських та державних організацій, правоохоронних органів. Темою обговорення був стан зловживання психоактивними речовинами в області та пошук заходів з його протидії.

Напередодні засідання члени Громадської ради мали змогу ознайомитися з організацією роботи наркологічної служби на Полтавщині, принципами та особливостями надання медичної допомоги пацієнтам із алкогольною та наркотичною залежностями безпосередньо у відділеннях обласного наркологічного диспансеру.

Заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олександр Коваль, звертаючись до учасників засідання, наголосив на тому, що питання наркотичної залежності та соціальні надзвичайно пов’язані. Він, зокрема, зупинився на тому, що діє обласна цільова Програма протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів в Полтавській області на 2012-2015 роки. У поточному році на фінансування програми передбачено значні кошти, більшу частину з яких буде витрачено на заходи протидії поширенню залежності від психоактивних речовин та особливо – профілактичні. Олександр Миколайович звернув увагу на те, що такі заходи, особливо серед молоді та учнів шкіл за участю представників державних та громадських організацій, надзвичайно допоможуть долати проблему наркозалежності на Полтавщині.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак проаналізував стан розповсюдження наркологічних захворювань та окреслив основні напрямки роботи наркологічної служби Полтавської області. Він відзначив, що алкогольні та наркотичні залежності помітно впливають на життя великої кількості людей у нашому суспільстві. Так, на Полтавщині, станом на початок цього року, зареєстровано понад 22 тисячі 400 залежних від психоактивних речовин осіб. Загальна кількість зареєстрованих осіб з алкогольною залежністю, на кінець 2012 року, становила понад 20 тисяч 130 осіб.

Наркологічна допомога таким особам надається у трьох наркодиспансерах, у м. Полтава працює лабораторія анонімного лікування, в усіх центральних районних лікарнях функціонують наркологічна кабінети. В області розгорнуто 270 наркологічних ліжок. У Полтавському обласному наркологічному диспансері – 125 ліжок, Кременчуцькому – 100, Лубенському – 15 та психіатричній лікарні №2 «Снітино» – 30. Наркологічна допомога, що здійснюється на обласному рівні, є доступною, високоспеціалізовану та має багатовекторну направленість. Це підтвердили представники Управління ООН з контролю наркотиків і злочинності в Україні (ними здійснюється дослідження, оцінка потреби і потенціалу системи надання медичної допомоги наркозалежним). За результатами проведеної перевірки, експерти винесли позитивну оцінку роботі наркологічної служби Полтавщини. Це підтвердила також група фахівців Єльського університету.

Головний лікар обласного наркологічного диспансеру Ігор Мацицький розповів про медико-соціальні проблеми алкоголізму та наркоманії в Полтавській області. Ігор Анатолійович, зокрема, акцентував увагу на тому, що значна кількість заходів з профілактики, що здійснюються в області, зводиться нанівець неадекватним ставленням та діями або бездіяльністю деяких осіб стосовно питань розташування місць реалізації алкогольних напоїв та розміщення реклами у безпосередній близькості до навчально-виховних та культурно-освітніх закладів.

Серед інших учасники засідання обговорили питання щодо важливості подальшої та більш ефективної взаємодії державних та громадських закладів у забезпеченні комплексного підходу до лікування, підтримки та допомоги хворим на наркотичну та алкогольну залежності. Було також всебічно розглянуто питання про підсилення заходів з первинної профілактики вживання алкоголю та наркотиків, насамперед – серед учнівської молоді, про дотримання законодавства щодо заборони реалізації дітям алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів тощо.  Відповідні пропозиції було внесено до рішення Громадської ради при облдержадміністрації.

Напишіть відгук