Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Відкрита лекція Міністра охорони здоров’я України

| Коментарі відсутні

31 травня у Харківському національному медичному університеті відбулася відкрита лекція Міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової «Трансплантологія в Україні: сучасне і майбутнє, етичні та нормативно-правові аспекти». Аудиторія слухачів (а це і студенти, і аспіранти, і практикуючі фахівці, і науковці) була багатотисячною, адже лекцію транслювали в on-line режимі в усіх вищих навчальних медичних закладах України. Полтавська аудиторія зібралася у ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія».

Харківський національний медичний університет було обрано не випадково для читання лекції на тему трансплантології – 3 квітня 1933 року асистент Харківського медичного інституту, у майбутньому професор Ю.Ю. Вороний здійснив першу у світі пересадку нирки.

У період з 1996 по 2012 рік в Україні проведено 1354 операцій з трансплантації нирки, 130 – печінки, 8 – серця. Трансплантаційну службу України представляють Київський Інститут експериментальної та клінічної хірургії, Донецький, Львівський, Запорізький, Одеський, Харківський та Дніпропетровський центри трансплантології.

У своїй лекції Раїса Василівна висвітлила всю багатоаспектність складної теми: від історичних витоків до проблем сьогодення. Особливу увагу Міністр приділила етичним аспектам, порівнявши українські реалії зі ставленням до трансплантології у різних країнах, окресливши позиції різних культур та релігій, світову практику пересаджування донорських органів.

Українська нормативно-правова база на сьогодні залишається не врегульованою, але існує законодавча ініціатива про прийняття закону, який закріплятиме у практиці вітчизняної трансплантології презумпцію згоди на використання органів померлої людини. Отже, це означає, що будь-який померлий громадянин України стане потенційним донором, якщо він за життя не написав заяву про заборону передачі своїх органів.

По закінченню лекції аудиторія розпочала активне обговорення теми. Міністр охорони здоров’я відповіла на низку запитань від слухачів з різних регіонів (Одеса, Львів, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Тернопіль, Чернівці, Луганськ, Київ), які цікавилися перспективами розвитку трансплантаційної служби України та вдосконаленням нормативно-правової бази.

Напишіть відгук