Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Авто для екстреної меддопомоги ретельно відбираються

| Коментарі відсутні

Із часу реалізації на Полтавщині Закону України «Про екстрену медичну допомогу» робота цієї служби згідно нових принципів та стандартів показала, що бригади екстреної меддопомоги функціонують оперативно і злагоджено. Жодних нарікань на збої в наданні необхідної допомоги комунальною установою «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» від населення досі не було.

Утім доволі вагомим є продовження створення більш комфортних умов для транспортування пацієнтів та якнайшвидшого надання їм медичної допомоги. Легкість та безпечність під час руху – найважливіші складові. Тому оновлення бази санітарного автотранспорту станцій та підстанцій екстреної медичної допомоги більш сучасними та оснащеними за всіма вимогами згідно державних стандартів автомобілями – одне з основних завдань проведення реформування даного виду надання медичної допомоги. З цією метою обласною владою було виділено 13,5 мільйонів гривень для придбання у цьому році 25-ти одиниць автомобілів. Тобто кожну станцію екстреної медичної допомоги буде забезпечено новим автотранспортом.

«Ми зараз займаємося ретельним відбором автомобілів для екстреної меддопомоги з огляду на співвідношення «ціна-якість». Тому на наше запрошення приїхали представники компанії «АІС», – відзначив начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Володимир Мохначов.2 санітарних автомобілі українського виробництва, які нам репрезентували представники цієї фірми, створено на базі автомобіля «ГАЗЕЛЬ». Вони повністю укомплектовані всіма необхідними апаратурою та медикаментами, мають термо- та шумоізоляцію усіх поверхонь. Усі меблі медичного салону в автомобілях виконано на армованому каркасі, що значно збільшує строки їх експлуатації. Але ми маємо добре поміркувати, порівняти з пропозиціями інших виробників, а вже потім приймати рішення».  

Із досвідом діяльності ізраїльських колег у цьому напрямку мав змогу ознайомитися під час робочої поїздки у складі делегації Міністерства охорони здоров’я України директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак: «У Ізраїлі я побачив автомобілі типу В, вони є більш сучасними та більш укомплектованими відповідно до європейських стандартів. Ми маємо рухатись тим самим напрямком, оскільки 138 одиниць авто – майже 95% від наявних в нашій області, які мають терміни експлуатації по 8, 10, 13 років, необхідно оновити. Автотранспорт, що нам було представлено фірмою «АІС» – один з тих варіантів, який ми розглядаємо, бо до цього питання варто підходити дуже виважено».

Обслуговування сільського населення має певні особливості: звісно це – якість доріг та відстань, іноді – до 200км. Балон кисню у представлених авто має ємність 10 літрів, що є вкрай недостатнім для транспортування тяжко хворих на значну відстань. Технічні можливості цього автотранспорту потребують удосконалення, про що полтавськими фахівцями було внесено відповідні пропозиції виробникам.

Звісно, що екстрена медична допомога має бути на високому рівні, а значить – добре і по-сучасному укомплектованою. Над цим триває дбайлива робота на теренах Полтавщини.

Напишіть відгук