Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації (Головне управління)

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

ІНФОРМАЦІЯ! Згідно Наказу від 27.06.2013 року № 561 та листа від 22.05.2013 року № 20.01.- 08/5/315/14876

| Коментарі відсутні

ТЕРМІНОВО!!! 
Взяти повідомлення (див. читати далі) до розгляду  згідно Наказу Міністерства охорони зоров’я України (далі — МОЗ України)від 27.06.2013 року № 561 «Про здійснення заходів з контролю використання лікарських засобів закуплених за кошти Державного бюджету України» (далі — наказ) та листа від 22.05.2013 року № 20.01.- 08/5/315/14876 інформацію щодо потреби, стану забезпеченості, наявних залишків лікарських засобів, що закуповуються за кошти Державного бюджету України, а також переліку закладів охорони здоров`я, що є кінцевим отримувачем в розрізі державних програм і централізованих заходів!!!

 

 Вміст “Повідомлення”:

 

ТЕЛЕВИДЕНИЕ

 

Онкохворі не отримають допомоги від держави

Перший діловий : Передача Новини 07.08.2013 20:00:00

 

Віталій ШКОЛЬНИЙ, ведучий: Онкохворі не отримають допомоги від держави. Міністерство охорони здоров’я щороку витрачає на препарати для таких пацієнтів сотні мільйонів гривень. вони ж залишаються без безкоштовної хіміотерапії.

 

Кореспондент: За офіційним повідомленням Міністерства охорони здоров’я, цього року для онкохворих придбали препаратів майже на півмільярда гривень. цієї суми мало б вистачити для закупівлі ліків 95% пацієнтів. Проте хворі запевняють, що ніякої допомоги вони не отримують. Дмитро Охрипчук бореться зі страшною хворобою вже 8 років. І каже, лікується виключно власним коштом.

 

Дмитро Охрипчук, хворий: «Не было никакой помощи. Взять ее было не откуда. Потому что пациенты, как правило, не стыкаются с механизмом, при котором можно было бы узнать о наличии препаратов».>

Кореспондент: Голова громадської організації пацієнтів Дмитро Шарембей розповідає, в ході проведеного дослідження виявили, що жодна людина, яка потрапила до онкологічного відділення, безкоштовно хіміотерапію не отримала.

 

Дмитро Шерембей, голова громадської організації пацієнтів: «… из 37-38 людей, которых мы опросили, ни один ни одного препарата не получил бесплатно в больнице для онкобольных людей. В Украине умирает 400 человек за месяц от этого заболевания. Хотя эти люди умирают потому что их не лечат».

 

Кореспондент: На думку пацієнтів, вся інформація про закупівлю препаратів має бути більш доступною. А медикам пропонують вивішувати оголошення про допомогу у приймальних палатах куди приходять хворі.

 

Дмитро Охрипчук, хворий: «Прежде всего пациент соприкасается с врачом, как представителем лечебного центра, и если бы была какая-то информация, может быть в виде бумажки или что-то, что …возможность обратится в такой –то кабинет или наглядную информацию».>

Кореспондент: Пацієнти звернулися до міністра охорони здоров’я із вимогою зробити інформацію про наявність ліків у медичних закладах більш прозорою. МОЗ начебто назустріч іде, проте реальних кроків поки чиновники не роблять. Хворі кажуть, ходитимуть до профільного міністра до тих пір, поки їхні вимоги повністю не задовольнять.

 

Напишіть відгук