Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Усе більше полтавців беруть участь у заходах, присвячених Всесвітньому дню боротьби з діабетом

| Коментарі відсутні

Кожна людина переживає шок, коли дізнається, що у неї цукровий діабет, що ця хвороба є хронічною і, поки що, невиліковною. Перед нею постають питання: що робити? Як в подальшому складеться життя? Чи не буде жахливих наслідків для здоров’я? А випадків виявлення цієї хвороби, на жаль, трапляється все більше.

Розуміючи важливість проблеми росту захворюваності на цукровий діабет, вже близько 10 років полтавці – лікарі, науковці та представники неурядових організацій відзначають Всесвітній день боротьби з діабетом низкою заходів. Вони взяли за мету та продовжують об’єднувати спільні зусилля у боротьбі з діабетом, сприянні поліпшення якості життя хворих, а особливо – приверненні уваги мешканців нашого міста до важливості ведення здорового способу життя як основного компоненту профілактики цієї хвороби.

Цьогоріч цей день не став винятком, у заході взяла участь ще більша кількість хворих на цукровий діабет з усіх районів Полтави – понад 1500, більшість з них – люди похилого віку. 16 листопада у приміщенні виставкової зали міського будинку культури у них була можливість пройти безкоштовний експрес-аналіз рівня цукру у крові, отримати, за необхідності, консультації у лікарів-ендокринологів та офтальмологів, ознайомитися з новинками товарів і послуг для людей з діабетом та діагностичних засобів, скуштувати дієтичні продукти харчування.

Крім того, для хворих на цукровий діабет було цікавим, пізнавальним та корисним дізнатися про особливості перебігу цієї підступної «солодкої» хвороби та ведення повноцінного життя від тих, хто теж стикнувся з цією проблемою, переглянувши відеофільм та прослухавши розповіді лікарів, співробітників територіальних центрів соціального обслуговування управління праці та соціального захисту населення районних у м. Полтаві рад та представників благодійного фонду підтримки хворих на цукровий діабет «Альянс».

Завідуюча ендокринологічним відділенням 2-ої міської клінічної лікарні м. Полтави Ельвіра Кайдашева нагадала учасникам цього заходу, що для кожної людини дуже важливим є ретельне ставлення та турбота про власне здоров’я. Навіть, якщо людина молодого віку з нормальною масою тіла і не має спадкової схильності до діабету, все одно не зайвим буде 1 раз на рік вимірювати та контролювати вміст глюкози в крові аби потім не допустити можливих серйозних наслідків для здоров’я.

А для хворих важливо не забувати, що якщо не керувати цукровим діабетом (контролювати рівень глюкози в крові, дотримуватися збалансованого харчування, вести, по-можливості, фізично активне життя тощо), діабет буде керувати тобою. Адже, чим більше хворий обізнаний, тим легше йому, щонайменше, тримати ситуацію під контролем і вести повноцінне, якісне та щасливе життя.

Напишіть відгук