Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

ПОЛТАВСЬКІ ЖУРНАЛІСТКИ ТЕЖ «ТУРБУЮТЬСЯ ПРО НИХ»

| Коментарі відсутні

Свідомі полтавські журналістки днями власним прикладом привернули увагу мешканок Полтавщини до серйозності ризиків виникнення раку молочної залози, важливості його профілактики та раннього виявлення. Адже вони розуміють, що для кожної жінки основним завданням є стежити за собою, не пропустити початок недуги та якомога раніше виявити її, якщо вона є, доки не стало пізно.

Вісімнадцять місцевих журналісток взяли участь у акції у рамках інформаційно-роз’яснювального профілактичного Проекту «Турбуйся про них!», ініціатором якої стала Громадська спілка «Міжнародний Клуб лікарів та фармацевтів». Вони скористалися можливістю здобути нові знання та отримати відповіді на свої запитання щодо цієї актуальної в наш час теми, проконсультуватися у лікаря-онколога та пройти профілактичне обстеження молочних залоз у фахівців Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру.

Подібні акції вже набули популярності серед представниць українських ЗМІ з різних міст нашої держави. З початку проведення акції понад 2-і тисячі журналісток пройшли обстеження молочних залоз. У декого було виявлено рак молочної залози, який вони отримали змогу вчасно вилікувати. Їх приклад надихнув інших колег. Представниці полтавських мас-медіа не стали винятком і долучилися до цієї акції.

На початку заходу вони поспілкувалися з фахівцями, а також з жінками, які перенесли операцію з приводу раку молочної залози та об’єднались в громадську організацію «НАДІЯ Є…».
Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, звертаючись до журналісток, а через них – до всіх жительок полтавського краю, наголосив: «Рак грудей є найбільш розповсюдженою формою онкологічних захворювань у жінок. Щороку в нашій країні реєструється близько 14-15 тис. захворювань на рак молочної залози. Щодоби його виявляють у 43 українок, а 21 помирає. На превеликий жаль, спостерігається тенденція до зростання захворюваності і в Полтавській області».

Утім Віктор Петрович акцентував увагу на надзвичайній важливості розуміння кожною жінкою, що рак молочної залози – хвороба виліковна. Але його профілактика – це річ украй важлива, адже якщо рак виявляють на перших стадіях, шанси вилікуватися складають 80-90%. З ним погоджуються і фахівці – як практичні лікарі, так і науковці.

Завідувач кафедрою онкології ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» Володимир Баштан також зауважив, що онкологи констатують помолодшання раку молочної залози, оскільки за останні роки збільшилась частка хворих жінок віком до 30 років. Значну частину становлять жінки працездатного віку – до 55 років. Він звернув увагу на тому, що успіх лікування цієї хвороби безпосередньо пов’язаний з своєчасною діагностикою – вия

Напишіть відгук