Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Чисті руки – запорука безпечної медицини

| Коментарі відсутні

До Всесвітнього Дня чистих рук медичних працівників – 5 травня, у  лікувально-профілактичних закладах Полтавщини медики провели акції «Чисті руки – запорука безпечної медицини». Цей день відзначається з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, для того, аби нагадати кожному медичному працівнику, як важливо вчасно і правильно обробляти руки. Адже, згідно даних ВООЗ, у всьому світі сотні тисяч  пацієнтів щорічно отримують інфекції, пов’язані з наданням медичної допомоги.

У нашій області ініціаторами проведення цієї акції стали лікарі-неонатологи, оскільки досить значний ризик виникнення госпітальних інфекцій існує саме у відділеннях інтенсивної терапії новонароджених. Медичні працівники завітали до відділень Полтавської обласної клінічної лікарні імені Миколи Скліфосовського. Вони поділилися зі своїми колегами пам’ятками, просвітницькими буклетами та постерами, у яких міститься інформація про те, як медики мають правильно обробляти руки.

Медичні працівники лікарні підтвердили те, що вони постійно дбають про безпеку пацієнтів, ретельно дотримуючись такої гігієни. Антоніна Скрипаль – медична сестра проктологічного відділення – продемонструвала у маніпуляційному кабінеті хід проведення обробки рук перед та після кожної процедури, яких на день буває близько п’ятдесяти.

«Таке ретельне дотримання гігієни рук допомагає захистити пацієнтів від зараження та врятувати життя. Оскільки руки є основним джерелом переносу інфекцій, то правильна їх обробка – запорука здоров’я пацієнта», – сказала Юлія Гончарова, завідувачка відділенням інтенсивної виходжування та реабілітації новонароджених Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні.

Дані світової статистики навела Головний позаштатний неонатолог Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Олена Ковальова:

 «Госпітальні інфекції посідають шосте місце у списку смертельних хвороб. Це попри рівень розвитку країн. У нашій державі ніхто ніколи не скаже, скільки дійсно пацієнтів страждає від госпітальних інфекцій, і про їхню загальну чисельність. Причина їх виникнення полягає і в людському факторі, і факторі системності. Вирішити цю проблему можна комплексно: це, у першу чергу, навчання медичних працівників, потім – моніторинг-контроль виконання стандартів обробки рук медичним персоналом».

Вона також повідомила, що Всесвітня організація охорони здоров’я розробила рекомендації для країн з обмеженими фінансовими можливостями. Це, зокрема, порядок виготовлення ефективних антисептиків з доступних недорогих засобів.

Головним є дотримання гігієни рук регулярно і неухильно кожним медиком на своєму робочому місці.

Сніжно-білі повітряні кульки, які ініціатори акції принесли і роздали своїм колегам, стали виразним символом чистих рук медиків.

Напишіть відгук