Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

ЕКСТРЕНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПОЛТАВЩИНИ ГОТОВА ДО ВЧАСНОГО РЕАГУВАННЯ НА НАДВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

| Коментарі відсутні

З готовністю служби екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Полтавщини до надання необхідної медичної допомоги у разі загострення суспільно-політичної ситуації на території області, ознайомився перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло під час робочої наради.

Детальне ознайомлення провели директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак, начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи ДОЗ ОДА Володимир Мохначов та головний лікар Комунальної установи «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Олександр Лавренко.

Олег Євгенович оглянув усі приміщення КУ «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», побачив як працює єдина оперативна диспетчерська, автопарк служби.

Він мав змогу впевнитися, що робота цієї служби згідно нових принципів та стандартів здійснюється оперативно і злагоджено. Жодних нарікань на збої в наданні необхідної допомоги комунальною установою «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» від населення немає. Про ефективність цієї роботи свідчить те, що кількість ургентних викликів за минулий рік (з часу реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу») зменшилася на 20% – майже 1000 викликів. З метою відпрацювання зменшення часу прибуття бригад на виклики до хворих фахівцями ведеться постійний моніторинг. На поточний рік структурні підрозділи екстреної медичної допомоги 100% забезпечено медичними кадрами, лікарськими засобами та паливно-мастильними матеріалами для надання екстреної медичної допомоги.

Екстрена медична допомога – найважливіша ділянка роботи медичної галузі, з якою наші громадяни стикаються тоді, коли існує загроза їхньому життю чи здоров’ю, – поділився своїми враженнями О.Пругло, –  Тому покращенню цієї роботи приділяється особлива увага влади. Світовий досвід доводить, що це реально дозволяє збільшити тривалість життя пацієнтів, зменшити інвалідизацію, продовжити їхню працездатність, поліпшити якість їхнього життя. Своєчасному під час екстреного виклику транспортуванню пацієнтів до лікувально-профілактичних закладів області сприятиме поповнення автопарку служби 44-а новими автомобілями. У планах значний обсяг роботи, зокрема – з технічного дооснащення єдиної оперативної диспетчерської служби, створення серверної, забезпечення GPS-навігаторами та подальше оновлення автопарку служби.

В.о. заступника голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло також позитивно відзначив напрацювання полтавських фахівців з подальшого розвитку служби, розробки відповідної документації, планів, карт та схем для більш ефективного функціонування бригад екстреної меддопомоги. Адже цю роботу було взято за зразок для колег з інших областей нашої держави.

Напишіть відгук