Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Таланти людей з особливими потребами вдруге запалили «Зірку надії» у Полтаві

| Коментарі відсутні

9 грудня 2014 року Полтавський обласний музично-драматичний театр ім. М.В. Гоголя гостинно відчинив двері після ремонту і перше в сезоні дійство відкрилось Другим фестивалем людей з особливими потребами «Зірка надії».

З ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та посольства Великої Британії в Україні другий рік поспіль проводиться цей творчий фестиваль для людей з особливими потребами в рамках проекту «Мистецтво об’єднує всіх».

-         Започаткували цю ініціативу актори Львівського академічного театру, які минулого року вийшли на сцену у Будинку вчителя разом з нашими друзями-пацієнтами, – розповідає голова оргкомітету, головний психіатр Полтавщини Віталій Закладний. – Разом вони зробили виставу «Триптих», де сценарій, декорації, головні ролі виконували пацієнти психіатричних лікарень. Відтоді запропонували проводити подібні фестивалі і в інших областях. Через творчість людині значно легше адаптуватися у суспільстві, а суспільство може і має звернути увагу на те, що люди з особливими потребами мають такі ж проблеми, як і решта, і вони також наділені винятковими талантами. На Полтавщині майже 38 тисяч людей з особливими потребами живе поміж нас. І сьогодні деякі з них демонструватимуть свої таланти. На сцену вийдуть також і професійні актори, і лікарі. Глядачам буде складно одразу зрозуміти, хто є хто, у доброму розумінні цих слів. Потрібно долати стигматизацію, яка існує – з добрих сердець звичайних людей повинна впасти кора, як говорить один мудрий вислів.

Підопічні інтернатних, медичних закладів та центрів соціально-побутової реабілітації Полтавщини, діти і дорослі, зібрались з творчими доробками – від хенд-мейдів до акторської гри у виставах. Через складні погодні умови не змогли приїхати тільки два колективи.

Найбільші овації отримали вихованці Андріївської спеціалізованої школи-інтернату для дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку, вони тішили веселим танком в образах маленьких кухарів та запальною «Циганочкою», а також самодіяльний театр «Дзвіночок» Полтавського навчально-реабілітаційного центру Полтавської облради, де грають діти з синдромом Дауна. Патріотичною родзинкою став уривок з вистави «Енеїда» у виконанні лікарів-інтернів кафедри психіатрії ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія».

-         Всі ми різні. Рівності немає – хтось нижчий за зростом, хтось вищий, хтось чорнявий, хтось білявий. Бог так придумав, щоб проявлялась любов – всі любили одне одного, які ми є. Дивлячись на такі заходи, на те, як готуються ці люди і їх викладачі, і як сердечно та жваво реагують глядачі переконуєшся і відчуваєш, як любов проявляється поміж нас, – підсумував враження Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, який відвідав фестиваль. – На глибоку повагу і захоплення заслуговують лікарі та педагоги, які вклали свої сили і душу, щоб допомогти підопічним і підтримали їх творче вираження.

Подібні заходи позитивно відображаються на особливих митцях, які щоразу залишають фестиваль у піднесеному настрої. Усі учасники отримали подарунки від спонсорів заходу і вже почали міркувати над новими номерами у наступному році.

Напишіть відгук