Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Місія міжнародних експертів з фармацевтичного менеджменту відвідала Полтавський регіон

| Коментарі відсутні

Нещодавно в рамках реалізації в області проекту «Система покращеного доступу до лікарських засобів та фармацевтичних послуг» (надалі – Проект), директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак зустрівся з представниками Місії міжнародних експертів та фахівців з фармацевтичного менеджменту. До складу Місії увійшли старші технічні радники міжнародної організації «Management Sciences for Health, Inc.» (MSH) Симон Конеза та Ніранджан Кондурі.

У зустрічі також взяли участь уповноважений представник MSH, директор Проекту SIAPS в Україні Уаніта Енн Фолмсбі та старший технічний радник Станіслав Князьков, керівники ПОКП «Полтавафарм», обласних роздрібних аптечних мереж та обласних лікуально-профілактичних закладів.

Представники міжнародної Місії мали на меті проаналізувати практику державних закупівель та її функції у забезпеченні населення лікарськими засобами. Вони ознайомилися з існуючими в області процедурами ціноутворення та моніторингу цін на лікарські засоби, використанням Національного переліку лікарських засобів як базового в рамках реалізації державних гарантій забезпечення населення медичною допомогою.

За словами очільника медичної галузі Віктора Лисака, в області запроваджено систему моніторингу закупівельних цін. Вони використовуються під час укладання договорів закладами охорони здоров’я. Скорочено перелік лікарських засобів, які закуповуються за кошти обласного бюджету. Але в умовах фінансової та соціально-економічної нестабільності гостро відчувається нестача технічних ресурсів. Тому фахівці Департаменту охорони здоров’я сподіваються на допомогу Проекту у розробці та запровадженні компьютерізованих програм, які дозволять спростити процеси моніторингу цін. З 2015 року на Полтавщині буде запроваджено практику закупівель  лікарських засобів та виробів медичного призначення за рамковими угодами. Завдяки Проекту відповідне навчання на тренінгах пройшли члени комітетів конкурсних торгів обласних лікувально-профілактичних закладів.

За оцінками міжнародних експертів, на Полтавщині здійснюється наполеглива робота із запровадження міжнародних стандартів та найкращих світових практик у галузі охорони здоров’я. Зокрема, у системі державних закупівель Департамент охорони здоров’я спільно з обласними лікувально-профілактичним закладами дотримуються принципів відкритості, прозорості та конкурентних умов, що є дієвим механізмом запобігання корупції.

Напишіть відгук