Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Ситуація по захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції

| Коментарі відсутні

За даними Головного управління Держсанепідслужби у Полтавській області,  захворюваність на гострі респіраторні інфекції дещо знизилась, показник за тиждень нижче епідпорогового в усіх містах та районах.

В Україні станом на 30.12.2014 р.  показник захворюваності на 2,8 менший, ніж за минулий тиждень (34,2  на 10 тисяч населення). У жодному регіоні показники не перевищують епідпорогові.

За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 3 тисячі осіб. Захворюваність зменшилась  на 45,0% порівняно з попереднім тижнем. Показник захворюваності – 20,7 на 10 тисяч населення, нижче епідпорогового на 54,5% (епідпоріг – 45,6 на 10 тисяч).

Захворюваність серед дітей порівняно з попереднім тижнем також зменшилась на 47,4%. Показник захворюваності дітей – 87,4 на 10 тисяч, що є звичайним для даного періоду року. Показник захворюваності школярів зменшився за тиждень  на 57,3%, показник захворюваності 49,7 на 10 тисяч  (епідпоріг – 93,6 на 10 тисяч), що не перевищує епідпорогового.

Госпіталізовано за тиждень 150 хворих, в тому числі 114 дітей  (4,9% захворілих, показник звичайний для області).

Випадків смерті від ГРІ не зареєстровано.

Профілактика застуди та грипу

Спосіб профілактики застуди та грипу кожен вибирає для себе сам. Хтось віддає перевагу лікам, хтось довіряє виключно народній медицині. Але продовжувати хворіти простудними захворюваннями і заражати інших при наявності ефективних профілактичних засобів — ознака безвідповідального ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих. У наші дні завдяки своєчасній профілактиці люди здатні здобути остаточну перемогу над застудою і грипом.

Епідемія грипу спостерігається щороку, зазвичай в холодну пору року. Грип це складне вірусне захворювання, вірус якого дуже мінливий. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Також можлива передача інфекції за допомогою побутових предметів. Під час епідемії грипу найчастіше хворіють діти від 5 до 14 років.

Ускладнення грипу

Грип небезпечний тим, що призводить до тяжких ускладнень. Він може спровокувати пневмонію, отит, менінгіт, фронтит, міокардит, ларингіт, фарингіт, загострення хронічних захворювань легенів, особливо бронхіальну астму.

Лікування грипу

Важливим фактором, який допоможе вберегтися від ускладнень, є правильне лікування грипу. Протягом усього періоду високої температури потрібно дотримуватися постільного режиму. Найнеобхіднішими продуктами в щоденному раціоні в період лікування є чай з малиною, медом, лимоном, кислі фруктові соки, морси – до трьох літрів на добу, вітаміни, фрукти. Під час лікування доцільними є призначені лікарем різні інгаляції, жарознижуючі засоби, полоскання горла дезінфікуючими розчинами.

Часто буває, що після того як людина перехворіла грипом, ще близько тижня відчуває слабкість. Такий стан називається астенією.

Навіть якщо лікуватися “правильно”, слідуючи всього вище зазначеного, повне одужання настає не відразу. У молоді повна реабілітація, відновлення сил і повернення енергії настає через 5-7 днів. Літні люди повністю одужують тільки через місяць. Тому, щоб організм почав нормально функціонувати, необхідно поберегти сили, адже людина витратила багато енергії для подолання хвороби.

Не варто відразу після хвороби перенапружуватися, потрібно частіше відпочивати. Слід остерігатися протягів, переохолодження. Під час хвороби організм людини втрачає багато білків, тому слід їсти нежирне м’ясо, сою, квасолю, горох, яйця, рибу, морську капусту. Щоб відновити імунні клітини потрібно залізо, тобто м’ясо, печінка, бобові, гречка, гранати.

Варто знати, що грип, крім ускладнень, має ще одну неприємну особливість – обтяжує перебіг хронічних недуг, з якими людина жила до цього. Вірус пригнічує імунітет і порушує рівновагу в діяльності основних систем організму.

Здорова людина – це щаслива людина! Тому варто берегти своє здоров’я. Адже хворобу краще і безпечніше попередити, ніж лікувати. А якщо ви все ж захворіли, то не зволікайте з лікуванням, тому що це може призвести до небезпечних, а іноді і трагічних наслідків.

Напишіть відгук