Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації (Головне управління)

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Модернізація закладів охорони здоров’я в області продовжується

| Коментарі відсутні

Нещодавно перший заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло ознайомився з підготовкою до роботи після капітального ремонту приміщення нового сучасного централізованого стерилізаційного відділення Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського. Олег Євгенович ознайомився з організацією роботи і відмітив, що нове стерилізаційне відділення – це один з найновіших та найсучасніших об’єктів, адже відповідає усім вимогам сьогоднішнього дня. В залежності від того, наскільки якісно буде оброблено інструмент, настільки якіснішим буде лікування, а, значить, і менша кількість різних ускладнень у пацієнтів. Велику подяку Олег Євгенович висловив технічному директору ПАТ «Полтаваобленерго» Андрію Козань за своєчасну технічну допомогу у заміні трансформаторів на більш потужні  для забезпечення надійного та безперебійного живлення відділення.

Детальний екскурс відділенням провели директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак та головний лікар медичного закладу Григорій Оксак.

Очільник медичної галузі області Віктор Лисак відмітив, що головним завданням відділення є забезпечення високої якості стерилізації інструментарію, виробів медичного призначення та забезпечення  ними структурних підрозділів лікувального закладу. Стерилізаційне відділення буде забезпечувати всі технологічні процеси: приймання, сортування, очищення, пакування, стерилізацію, зберігання та видачу виробів медичного призначення після стерилізації. Реорганізація відділення дозволяє практично повністю виключити людський фактор в ході обробки стерильного інструменту і звести нанівець ризик виникнення внутрішньолікарняної інфекції.

Григорій Оксак, керівник лікувального закладу, поінформував, що реконструкцію центрального стерилізаційного відділення проведено за сучасними санітарними вимогами та нормами згідно з проектною документацією. На його створення було витрачено близько 2 млн. грн.

Усі приміщення розподілено на дві ізольовані  зони: стерильну та нестерильну. Розташування приміщень передбачає поступовий перехід від більш забрудненої  до більш чистої зони без повернення обробленого матеріалу в попереднє приміщення. Для переходу в стерильну зону вони розділені так званим «шлюзом». У відділенні є 2-й поверх, на якому знаходиться кабінет персоналу та кімната для прийому їжі, а також санітарна кімната для інструменту та інвентарю. Освітлення виконано у захисних світильниках, електропроводка проведена кабелем з низьким димогазовиділенням. Сучасна система вентиляції відділення забезпечить санітарні та комфортні умови для роботи персоналу та обладнання.

Напишіть відгук