Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Відпрацювання нової системи фінансування фтизіатричної служби

| Коментарі відсутні

З метою розробки та відпрацювання нової моделі фінансування медичної допомоги для лікування хворих на туберкульоз Проект «Фінанси та управління в системі охорони здоров’я» в Україні, що виконується компанією Abt. Association та фінансується АМР США, готовий надати технічну допомогу Полтавській області.

Протягом двох днів (15-16 квітня) міжнародні та національні фахівці Проекту побували в Полтаві аби спільно з полтавськими колегами підготувати робочий план Проекту на 2015-2016 роки. Вони обговорили з  керівництвом та фахівцями Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА заходи у рамках впровадження Проекту на Полтавщині та обсяги технічної допомоги, яку може бути надано.

Директор ДОЗ ОДА Віктор Лисак ознайомив гостей з основними напрямками діяльності галузі охорони здоров’я Полтавської області, здійснення її оптимізації, детально зупинившись на поетапній реалізації  заходів з покращення роботи протитуберкульозної служби. У перспективі планується    спільно з працівниками обласної організації Товариства Червоного Хреста України організувати роботу мобільної бригади для надання допомоги тимчасово переміщеним особам, у тому числі хворим на туберкульоз.

У свою чергу, міжнародні та національні фахівці Проекту ознайомившись з роботою полтавських колег, високо її оцінили. Буде запропоновано поліпшення системи фінансування протитуберкульозної служби.

Керівник проекту в Україні «Фінанси та управління в системі охорони здоров’я» пан Пітер Коулі повідомив, що завданням Проекту є інтеграція протитуберкульозної служби у контексті проведення реформування медичної галузі, перехід до нової схеми фінансування протитуберкульозної служби, розробка іншої, більш ефективної,  моделі фінансування стаціонарних відділень протитуберкульозних закладів. Було акцентовано увагу на тому, що впровадження нової системи  фінансування протитуберкульозних стаціонарів дозволить підвищити якість та безпеку надання медичної допомоги хворим на туберкульоз.

Технічний експерт Проекту з фінансових питань пані Шила Одораті розповіла про досвід роботи у країнах пострадянського простору, а також у США та Канаді.

Під час обговорення його учасники дійшли спільного висновку щодо механізмів впровадження Проекту у Полтавській області. Так, заплановано здійснити детальний аналіз витрат по всім протитуберкульозним закладам області на підставі існуючої бази даних пролікованих хворих у 2013-2015 роках. Після цього проводитиметься моделювання нової системи фінансування протитуберкульозної служби з урахуванням діагностично-споріднених груп. Крім того, розроблятимуться пропозиції щодо впровадження додаткових стимулів з ведення хворих та туберкульоз на амбулаторному рівні.

Напишіть відгук