Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Полтавщина – лідер в Україні у сфері протидії ВІЛ/СНІДу

| Коментарі відсутні

9 та 10 червня у Полтаві відбулася робоча зустріч та прес-конференція представників міжнародної компанії Deloitte, Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА за участі головних лікарів обласних закладів та Благодійної організації «Світло Надії». Ключовим питанням обох заходів було обговорення ходу реалізації на Полтавщині проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії», головною метою якого є посилення системи охорони здоров’я України для забезпечення ефективного і сталого надання послуг з профілактики, лікування і догляду у сфері ВІЛ-інфекції/СНІДу найбільш уразливим групам населення та стану підготовки проекту «Обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 рр.».

Під час робочої зустрічі, що відбулася 9 червня в Полтавському обласному Центрі здоров’я, представники компанії «Deloitte», радники з питань політики та моніторингу і стратегічної інформації проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Олексій Яременко та  Ярослав Зелінський розповіли про основні завдання та етапи впровадження проекту. Першим етапом є сприяння посиленню ролі держави та розвитку національного потенціалу у справі формування та реалізації науково-обґрунтованих і гендерно-чутливих програм у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Для цього спеціалісти презентували моделі інтеграції системи протидії ВІЛ-інфекції у державні програми боротьби з ВІЛ/СНІДу. Представники проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії» зазначили, що протягом останнього року ними була надана технічна допомога для 14 регіонів у розробці місцевих програм, в т.ч. полтавським фахівцям для підготовки проекту «Обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 рр.». У цьому плані важливим є набір цільових показників за схемою «90-90-90», запропонованою ЮНЕЙДС (Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу): 90% людей, які живуть з ВІЛ, знають про свій ВІЛ-статус; 90% людей, які знають про свій ВІЛ-позитивний статус, знаходяться на лікуванні та 90% людей, що перебувають на лікуванні, домоглися придушення вірусного навантаження. Проект акцентує увагу на перших двох позиціях, тобто 90% людей мають знати про свій ВІЛ-статус і 90% із ВІЛ-позитивних повинні отримувати антиретровірусне лікування.

На прес-конференції в ОКІА «Новини Полтавщини» спікери розповіли представникам засобів масової інформації про особливості підготовки «Обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 рр.» та наступні плани у реалізації в області проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

Регіональний координатор Проекту Марина Мурашова відмітила, що Полтавщина одна із лідерів у сфері протидії ВІЛ/СНІДу і завжди  була на один крок попереду інших областей у цьому питанні, має певні напрацювання і високий рівень взаємодії державних структур та неурядових організацій у цьому напрямку. «Саме тому Агентство США з питань міжнародного розвитку і в подальшому буде продовжувати партнерські стосунки з вашим регіоном, хоч і орієнтується на південно-східні області країни, в яких погіршилася ситуація з профілактикою цих хвороб», – додала Марина Мурашова.

За словами заступника директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрія Курилка, «ми всі разом змогли зупинити інфекційне зростання ВІЛ в регіоні. Це стало можливим завдяки тісній співпраці держави, неурядових організацій та міжнародних експертів. Нам вдалося об’єднати три проблеми: ВІЛ/СНІД, наркоманія і туберкульоз».

Головний лікар Полтавського обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом Оксана Даниленко зауважила, що головними завданнями проекту «Обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 рр.» є зменшення випадків інфікування ВІЛ серед населення, а також мінімізація передачі ВІЛ від матері до немовляти. За її словами, у минулому році на Полтавщині таких випадків зареєстровано не було.

Про головну «родзинку» цієї програми розповів заступник виконавчого директора Благодійної організації «Світло Надії» Сергій Жук. Він зазначив, що «певна частина ВІЛ-сервісних послуг фінансується Глобальним фондом, тобто коштами ООН. Однак міжнародні донори, які працюють з нами вже десять років, планують припинити фінансове забезпечення певної групи послуг. Вони показали нам механізми функціонування та забезпечення сервісів, і тепер одне з основних завдань нової програми – фінансування профілактики ВІЛ/СНІДу за кошти державних та обласних бюджетів. До 2018 року ми маємо досягти таких цілей».

У ході обговорення фахівці прийшли до висновку, що проблема профілактики ВІЛ/СНІДу, фінансування сервісних послуг не лише медична, а й соціальна. Тому необхідно продовжувати налагодження співробітництва між державними структурами, неурядовими об’єднаннями і громадою. Результати зустрічі будуть враховуватися у плануванні подальшої програмної діяльності проекту.

Напишіть відгук