Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

У Полтаві урочисто відкрився IV з’їзд сімейних лікарів України

| Коментарі відсутні

11 червня у Полтаві зібралися понад 400 делегатів з’їзду з усіх куточків нашої держави. Серед них сімейні лікарі, відповідальні за організацію надання первинної медичної допомоги, головні позаштатні спеціалісти зі спеціальності «Загальна практика – сімейна медицина», голови регіональних Асоціацій сімейних лікарів та провідні науковці.

Як сказав заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський: «Проведення цього важливого та, значною мірою, доленосного для української медицини зібрання, спрямоване на подальший розвиток найчисленнішої в галузі спеціальності – «сімейний лікар». Оскільки в нашій державі на даний час працює біля 12 тисяч сімейних лікарів, є ще й приватно практикуючі. Проведення з’їзду має збагатити кожного з присутніх досвідом впровадження мультидисциплінарного підходу до проблем пацієнта, ґрунтовно ознайомити з різними аспектами організації та фінансування первинної меддопомоги, європейськими практиками тощо».

Віктор Шафранський оголосив важливу ініціативу Міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі з проведення реформування та за якою наразі працює команда МОЗ України. Продовження структурних перетворень на первинній ланці надання медичної допомоги та подальший розвиток інституту сімейного лікаря є одним із наріжних каменів реформи.

Віктор Вікторович назвав досить символічним місце проведення цього з’їзду, адже на Полтавщині є багато яскравих прикладів прогресивного здійснення реформування галузі. Зокрема, полтавські фахівці збагачені позитивним досвідом з організації так званої «маршрутизації» пацієнтів. Було відзначено, що така робота була б неможливою без всебічної підтримки Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної ради, а також плідної співпраці з науковцями ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія».

Він зачитав привітання від Міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі  та колегії Міністерства до учасників з’їзду.

Гостей привітали заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської облради Володимир Марченко, ректор ВДНЗУ «УМСА» та професор В’ячеслав Ждан.

Протягом двох днів проведення IV з’їзду сімейних лікарів України  колеги – сімейні лікарі обміняються позитивним досвідом та напрацюваннями в умовах реформування медичної галузі.

З’їзд працює в режимі пленарних і секційних засідань, «круглих столів» з обговоренням проблемних питань, майстер-класів.

Напишіть відгук