Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський: «Полтава має досвід, яким варто поділитися з іншими регіонами»

| Коментарі відсутні

Заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський під час робочої поїздки на Полтавщину ознайомився з роботою закладів охорони здоров’я області. Його супроводжували і надавали детальну інформацію щодо особливостей діяльності кожного із медичних закладів директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, професор, д.м.н., ректор ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна  академія» В’ячеслав Ждан.

Під час відвідування обласного перинатального центру заступник Міністра відзначив високий рівень організації надання необхідної медичної допомоги вагітним, породіллям та новонародженим дітям. Було відмічено сучасні комфортні умови перебування пацієнтів та роботи медичного персоналу, створені в центрі.

Також відбулося ознайомлення з організацією роботи на Полтавщині служби екстреної медичної допомоги, ведення електронного реєстру пацієнтів. У Полтавській обласній дитячій клінічній лікарні Віктор Вікторович відвідав анестезіологічне відділення з ліжками інтенсивної терапії й інтенсивного виходжування та реабілітації новонароджених. Заступник Міністра поспілкувався з батьками маленьких пацієнтів та медичними працівниками.

У Полтавській обласній клінічній лікарні ім. М.В.Скліфосовського Віктору Шафранському було надано детальну інформацію про структуру закладу, особливості співпраці з науковцями ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна  академія», здобутки та плани на майбутнє у функціонуванні кожного відділення. Також заступник Міністра мав можливість поспілкуватися з переселенцями із зони АТО, які знаходяться на лікуванні у нефрологічному центрі цього закладу.

Робочий візит заступника Міністра Віктора Шафранського співпав із заходами по вшануванню пам’яті видатного хірурга Миколи Васильовича Скліфосовського, могила якого знаходиться у передмісті Полтави.

Особливу увагу Віктор Вікторович акцентував на важливості подальшого розвитку на Полтавщині надання медичної допомоги на засадах лікаря загальної практики-сімейної медицини. Відвідуючи амбулаторію ЗПСМ № 3 Центра первинної медико-санітарної допомоги № 2.

Він детально ознайомився з добутками полтавських медиків по веденню електронної бази пацієнтів. Вона дозволяє відслідковувати маршрут кожного пацієнта, який знаходиться в зоні обслуговування. Також для медичних працівників це дає можливість за потреби проводити консиліуми, спілкуватися з вузькопрофільними спеціалістами, контролювати систематичність проходження флюорографічних та онкологічних профілактичних оглядів, направляти на проходження додаткових методів дослідження та слідкувати за їх результатами. Електронна база пацієнтів дозволяє здійснювати аналіз статистичної інформації та своєчасно організовувати та проводити профілактичні заходи з метою попередження факторів ризиків виникнення захворювань.

Було презентовано кращі практики з надання інтегрованої допомоги ВІЛ-інфікованими, наркозалежним та хворим на туберкульоз на первинному рівні.

Заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський переконався у високому рівні організації охорони здоров’я Полтавської області і зазначив: «Полтава має досвід, яким варто поділитися з іншими регіонами, зокрема, у питаннях організації перинатальної служби, реформування первинної ланки надання медичної допомоги на засадах сімейної медицини».

Напишіть відгук