Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

«Народ, що вміє шанувати пам’ять своїх видатних предків, має право спокійно дивитися у майбутнє»

| Коментарі відсутні

Саме це гасло світила вітчизняної та світової медицини – видатного хірурга та науковця Миколи Васильовича Скліфосовського протягом багатьох років надихає небайдужих полтавців до молитовного вшанування пам’яті наших самовідданих предків-медиків.

Щорічно до Дня медичного працівника, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського та Миргородського Филипа, на місці вічного спочинку Миколи Скліфосовського та його сина Володимира в селі Яківці Полтавського району звершується панахида за всіх медичних працівників, душі яких відійшли у Вічність.

Представники місцевого духовенства, поряд з представниками влади – заступником голови Полтавської ОДА Олегом Пруглом, полтавськими медиками на чолі із директором Департаменту охорони здоров’я Віктором Лисаком та ректором ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія», професором В’ячеславом Жданом, возносили свої моління до Господа за безсмертні душі всіх лікарів, які, виконуючи заповідь Спасителя, жертвували собою, намагаючись врятувати хворих та повернути їх безцінний дар – життя.

Молитовна пам’ять про Миколу Васильовича та всіх полтавських медиків, які доклали багато зусиль та віддали свої життя задля служіння людям та Богові, завжди підтримуватиметься Святою Церквою, – звернувся до присутніх після проведення панахиди Владика Филип.

Також митрополит Филип провів паралель між служінням священика та лікаря, відзначивши, що як один, так і другий зустрічають людину в цьому житті та проводжають її до Вічного життя. До святого обов’язку як священика, так і лікаря покладено служіння на варті допомоги всім ближнім, без винятку, хто цього потребує. Тобто до кінця жертовно та з любов’ю нести свій хрест.

Після слів Владики, присутні на панахиді поклали живі квіти на могили Миколи Скліфосовського та його сина.

На мармуровій плиті латиною та російською мовами викарбовано: «Світячи іншим, згораю сам». Адже життя Миколи Васильовича Скліфосовського – яскравий приклад того, як потрібно ставитися і до своєї професії, і до ближніх.

Напишіть відгук