Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Візит на Полтавщину групи міжнародних фахівців

| Коментарі відсутні

Нещодавно директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак зустрівся з віце-президентом організації Pact Inc. Куртом МакЛеодом, керівником Проекту USAID RESPOND в Україні Оленою Герасимовою та групою міжнародних фахівців. Під час зустрічі було обговорено ряд питань щодо досягнень та пріоритетних напрямків діяльності у подоланні епідемії ВІЛ у Полтавській області.

У зустрічі взяли участь керівники профільного обласного лікувально-профілактичного закладу та фахівці неурядових організацій.

У ході діалогу було представлено перспективний досвід впровадження на Полтавщині інноваційних моделей надання медичної та соціальної допомоги, зокрема, в галузі профілактики та лікування ВІЛ-інфекції. Значну увагу міжнародні експерти приділили розгляду питань взаємодії державного та громадського секторів, розвитку соціального підприємництва на базі неурядових організацій, а також вивченню перспектив Полтавської області щодо посилення відповіді на епідемію ВІЛ.

Очільник медичної галузі Полтавщини Віктор Лисак ознайомив присутніх з епідситуацією з ВІЛ-інфекції/СНІДу в області та з новими стратегічними інноваційними підходами у наданні послуг ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД. В області підготовлено проект «Обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки», його метою є зниження рівня захворюваності і смертності від ВІЛ-інфекції/СНІДу. Програмою передбачено надання якісних і доступних послуг з профілактики та діагностики ВІЛ-інфекції, насамперед серед представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ; послуг з лікування, догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ. Сьогодні впроваджуються нові стратегічні інноваційні підходи у наданні послуг ВІЛ-інфікованим хворим: інтеграція та децентралізація. Тобто пацієнт під час візиту до медичного закладу має отримати цілий спектр медичних послуг, а не звертатися окремо в туб-, нарко-, шкірно-венерологічний диспансери.

Віце-президент організації Pact Inc. Курт МакЛеод розповів про ті цінності, яких дотримується організація. До них відноситься підтримка місцевих рішень, які завдяки політичній волі керівництва Департаменту охорони здоров’я та роботі команди професіоналів є в Полтавській області. Також – це важливість партнерства державних та неурядових організацій у боротьбі зі СНІДом та розвиток соціального підприємництва на базі недержавних організацій.

Міжнародні експерти ознайомилися з роботою центру інтегрованої допомоги, соціального гуртожитку, виробничо-навчального центру та кризового центру для жінок БО «Світло надії».

Учасники зустрічі обговорили можливості розвитку соціального підприємництва.

Напишіть відгук