Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Обережно, гриби!

| Коментарі відсутні

Пройшли дощі і настала пора грибів. Проте збирання дикорослих грибів та їх споживання – це завжди ризик. Їх вживання іноді закінчується трагічно — грибними отруєннями, а деколи й призводить до смерті людини.

Прикладом цього є випадок, який нещодавно стався у Котелевському районі. Сім’я із 4 осіб – батько і троє дітей 11, 12 та 15 років 15 липня 2015 року назбирали у лісі дикорослих грибів і “смачно” повечеряли.

Вже наступного дня вранці у всіх членів родини виникла нудота, головний біль, біль у животі, блювота та пронос. З цими симптомами всю сім’ю у тяжкому стані санітарним транспортом госпіталізували до реанімаційного відділення Полтавської центральної районної лікарні і потім дітей 11 та 12 років перевели до реанімаційного відділення Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні, а батька і підлітка 15 років – до  реанімаційного відділення Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського.

Незважаючи на весь комплекс реанімаційних заходів, що надавався постраждалим, стан отруєних не покращився, розвинулась недостатність печінки. У зв’язку з цим для надання спеціалізованої допомоги всі постраждалі були екстрено евакуйовані у лікувальні заклади м. Києва: троє дітей –  в Український дитячий центр клінічної токсикології, інтенсивної та еферентної терапії дитячої спеціалізованої лікарні “ОХМАТДИТ”, а батько – у лікарню швидкої допомоги. На сьогоднішній день стан всіх членів родини залишається тяжким. Лікарі роблять все можливе, щоб врятувати постраждалих.

Довідково:

На території України ростуть майже 2000 видів шапинко­вих грибів, до 500 з них вважаються їстівними, 80 потенційно отруйних грибів,  10 ви­дів — смертельно отруйних. Смертельно отруйні та отруйні гриби (20—25 видів) зустрі­чаються переважно серед пластинчастих грибів, серед  трубчастих — смертельно отруйним є  боровик чортів (чортів гриб).

Треба знати, що всі гриби мають властивості вбирати із землі весь спектр отруйних речовин, таких як ртуть, свинець, цинк, миш’як, радіонукліди, пестициди, інші отрути. Мутації дикорослих грибів та їх насичення токсичними речовинами із зовнішнього середовища призводять до втрати грибами видових ознак і під виглядом начебто білого гриба можна отримати бліду поганку.

Гриби – це продукт, який важко перетравлюється. Засвоюванню грибів заважає значний вміст у них клітковини, хітину, який не тільки не перетравлюється у шлунково-кишковому тракті, але й перешкоджає доступу травних соків.

Будьте розсудливі – не ризикуйте!

Щоб зберегти своє здоров’я та життя, відмовтесь від вживання у їжу дикорослих грибів.

Ні в якому разі не давайте гриби дітям – це може їх вбити!

Пам’ятайте, що від грибних отруєнь рятівної вакцини немає ніде у світі. Людина, що отруїлась, втрачає здоров’я,  може втратити навіть життя.

Напишіть відгук