Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

«Торопижки» отримали подарунки від однойменного соціального Проекту

| Коментарі відсутні

Як тільки не називають дітей, які народжуються раніше встановленого строку: «торопижками», «поспішайками» – оскільки дуже квапляться побачити цей світ. Ніхто так не бореться за своє життя, як вони.

Для таких малюків, які перебувають на лікуванні у відділенні інтенсивного виходжування та реабілітації новонароджених Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні, активісти соціального Проекту «Торопижки» під патронатом Фонду волонтерів України – мама та батько передчасно народженої дівчинки – передали дуже необхідні речі. Це 33 одиниці позиціонування,  косметику по догляду за тендітною дитячою шкірою ТМ «Bubchen», проміжні предмети для годування передчасно народжених від ТМ «NUK». А партнер Проекту – журнал «Мой ребёнок» передав у відділення для батьків, які перебувають на виходжуванні разом з малюками, примірники свого журналу. У них мами і тата знайдуть багато важливої та необхідної інформації по догляду за своїми малюками.

Предмети для виходжування передчасно народжених діток  закуплено за кошти, виділені меценатом проекту – Наталією Цікрой.  Вона з 2006 року проживає у Відні (Австрія). Вийшла заміж, народила двійнят Михася і Сашка семимісячними, їм довелося пройти через виходжування, як і всім малюкам-«торопижкам».

«У них було прекрасне виходжування в австрійській клініці» – згадує Наталя. Зараз малюкам 1 рік і 10 місяців. «Тоді я подумала, що було б чудово – якщо б і українські малюки мали такий догляд», – таким чином Наталія й приєдналася до ініціативи Проекту.

На кошти, виділені Наталією вже передано допомогу відділенням Хмельницької та Кіровоградської областей. Вона запевняє, що це не перший та не останній внесок у діяльність Проекту та долю передчасно народжених дітей.

Лікарі наголошують, що передчасно народжений – не вирок, а особливий стан дітей. При правильному виходжуванні, застосуванні сучасного обладнання  неонатальних відділень, ранній реабілітації та ефективному катамнестичному спостереженні більшість таких дітей за 1-2 роки не відрізнити від своїх однолітків, народжених вчасно.

Відділення інтенсивного виходжування та реабілітації новонароджених розраховано на 20 місць (6 місць інтенсивної терапії і 14 – спільного перебування). Організація приміщення відділення базується на європейських стандартах, тут створено комфортний побут і панує затишна психологічна атмосфера, дотримано норми лікувально-діагностичних процедур та охоронного режиму. Це особливо важливо, оскільки діти з екстремально низькою і низькою масою тіла при народженні потребують тривалого перебування та нагляду.

До того ж, відділення укомплектоване необхідним обладнанням для респіраторної підтримки, моніторингу життєвих функцій, підтриманням температурного режиму.  Основним завданням є забезпечення ефективного виходжування передчасно народжених та хворих новонароджених із залученням інноваційних методів. У відділенні працюють лікарі-неонатологи-педіатри, невролог, лікар-психотерапевт, медичні сестри, молодший мед. персонал.

За останній рік роботи у відділенні проліковано 300 малюків, з них трохи більше сотні немовлят з масою тіла до півтора кілограмів, близько 30-ти діток з масою тіла більше 1500г, і до 10-ти малят народилося з вагою менше кілограму. Найменший «випускник» – хлопчик мав масу тіла 710г при народженні на терміні вагітності 25 тижнів.

У відділені працює злагоджена та самовіддана команда висококваліфікованих професіоналів, яка надає весь комплекс лікувально-діагностичних та реабілітаційних заходів. До цього догляду обов’язково залучається сім’я новонародженого. Під час спільного перебування батьки поряд з медиками ведуть моніторинг за станом своєї дитини, беруть участь у ентеральному вигодовуванні, підтримують охоронний режим і розвиваючий догляд, адже це є основою процесу виходжування крихіток-героїв.

Дуже важливим є те, що ці заходи дуже допомагають зменшити стрес у новонароджених внаслідок переходу від внутрішньоутробного існування. Кожне таке немовля захищене від яскравого світла, вібрацій і шуму. Так само, особлива увага приділяється температурної захисту і комфортному правильному положенню тіла малюка.

Напишіть відгук