Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Міністр озорони здоров’я України Олександр Квіташвілі відвідав полтавські лікарні

| Коментарі відсутні

23 вересня, після завершення виїзного засідання Уряду, Олександр Квіташвілі ознайомився з роботою закладів охорони здоров’я м. Полтави. У супроводі директора Департаменту охорони здоров’я Віктора Лисака, ректора ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» В’ячеслава Ждана і начальника УОЗ Полтавської міськради Сергія Котова міністр відвідав шість лікарень.

Першим із закладів делегація відвідала амбулаторію загальної практики-сімейної медицини №3, яка обслуговує майже 7000 полтавців. Це структурний підрозділ ЦПМСД №2 м. Полтави з ареалом обслуговування понад 100 тисяч дорослого населення і близько 18 тисяч – дитячого. Усі робочі місця сімейних лікарів Полтави під’єднані до загальної мережі Hospital System. Вона дає можливість контролювати лікувально-діагностичний процес кожного хворого в режимі онлайн, створювати базу даних пацієнтів, вести електронну амбулаторну картку, виписувати електронний рецепт згідно із формуляром лікарських засобів. Пацієнти мають електронний ідентифікатор – пластикову картку зі штрих-кодом. Усі персональні дані захищені.

Також Олександр Мерабович ознайомився з роботою єдиної інформаційної корпоративної міської медичної мережі на базі 4-ї міської поліклініки. Її впровадження дозволило оптимізувати лікувально-діагностичний процес, уникнути черг пацієнтів на прийом до лікарів і здійснювати контроль за своєчасним проходженням профілактичних оглядів.

Міністру показали і принцип роботи «Лікарняної каси Полтавщини» – маленької моделі страхової медицини.

Після відвідування надсучасного перинатального центру – закладу третинного рівня надання медичної допомоги, Олександр Квіташвілі познайомився з роботою служби екстреної медичної допомоги області та волонтерським загоном парамедиків «Баррі». Було презентовано досвід Полтавщини у дистанційній передачі електрокардіограм за системою «Телекард» з найвіддаленіших населених пунктів. Це дозволяє своєчасно діагностувати інфаркт міокарда та ввести тромболітики, тим самим врятувавши життя пацієнта. Полтавські фахівці побували в усіх обласних центрах і навіть окремих районних центрах, передаючи колегам напрацьований досвід і методику.


Медичні працівники кожного із відвіданих закладів мали можливість поспілкуватись з головним медиком країни та обговорити найбільш нагальні питання: забезпечення вакцинами, інсуліном, передача обладнання для центральної диспетчерської служби екстреної медичної допомоги області.

Напишіть відгук