Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

На Полтавщині стартував перший раунд імунізації від поліомієліту

| Коментарі відсутні

23 жовтня у Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА відбулась селекторна нарада фахівців щодо проведення додаткової імунізації проти поліомієліту у Полтавській області. Відбулась поставка вакцин і визначено вікову категорію дітей, які підлягатимуть імунізації

Фахівці Департаменту охорони здоров’я, обласного центру дитячої імунології, головний лікар Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні, головні лікарі ЦПМСД і відповідальні за проведення вакцинації у містах та районах області, інфекціоністи обговорювали реалізацію плану заходів імунізації проти поліомієліту.

–       Наприкінці червня – на початку липня цього року на Закарпатті було зареєстровано 2 випадки гострого в’ялого паралічу у Рахівському та Тячівському районах у дітей віком 1 та 4 роки. Хворі не були щеплені за календарем щеплень: у одному випадку – через відмову батьків, у другому – через постійні медичні протипоказання. За результатами дослідження вірусологічної лабораторії Державного закладу «Український центр з контролю та моніторингу захворювання міністерства охорони здоров’я України», отриманими 02 вересня 2015 року, виявлено контакт з вакцинним поліовірусом типу Р1. Це свідчить про активну передачу поліовірусу в Україні, – пояснив Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я. – 1 вересня було оголошено про спалах поліомієліту від вірусу вакцинного походження, що стало надзвичайною ситуацію у контексті можливого початку епідемії цієї хвороби в Україні. Щоб забезпечити колективний імунітет, як мінімум 95% дітей мають бути вакциновані. 19 жовтня в області розпочалося проведення 3-х раундів додаткової вакцинації.

На звернення МОЗ України до міжнародних організацій щодо можливості надати вакцини для планових щеплень, урядом Канади було виділені кошти, на які ЮНІСЕФ закупив у «Санофі Пастер» 1,1 мільйонів доз інактивованої вакцини проти поліомієліту та 3,7 мільйонів доз живої, оральної вакцини. У лютому 2016 року в Україну прибуде міжнародна місія для аналізу результатів проведеної програми імунізації.

У Полтавську область на сьогодні вже поставлено 106 100 доз оральної вакцини з крапельницями та 17900 доз інактивованої вакцини зі шприцами. Очікується поставка ще 14 900 доз інактивованої вакцини.

Імунізація відбудеться у 3 тури: два тури (з 19 жовтня по 11 листопада і з 09 листопада по 23 грудня) – діти віком від 2-х місяців до 6 років, третій тур (з  23 січня до 06 лютого) – із залученням дітей від 2-х місяців до 10 років.

Завдання медиків полягає у максимальній організації процесу і використанні наявного ресурсу. Медична спільнота закликає журналістів активно висвітлювати питання імунізації проти поліомієліту по всій області.

Напишіть відгук