Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

У Полтаві стартував проект «Школа практикуючого лікаря»

| Коментарі відсутні

Постійнодіючий освітньо-навчальний проект передбачає підвищення фахового рівня лікарів загальної практики-сімейної медицини з питань профілактики та лікування хронічних неінфекційних захворювань: серцево-судинних, ендокринологічних, гастроентерологічних та ін.

У переддень Всесвітнього дня боротьби з інсультом для лікарів первинної ланки та лікарів-терапевтів міст та районів області відбулося перше засідання, присвячене питанням профілактики та лікування артеріальної гіпертензії.

Експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я Олена Євстігнеєва відмітила, що пілотний проект «Школа практикуючого лікаря» впроваджено Київським Лікарським Товариством спільно з Національною медичною академією післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика з метою вдосконалення професійного та міждисциплінарного інформування лікарів та їх навчання. Організаторами проекту заплановано проведення виїзних занять у виді лекційних та практичних циклів.

Вікторія Приходько, д.м.н., професор кафедри терапії та геріатрії НМАПО ім.П.Л.Шупика проаналізувала головні аспекти щодо контролю над артеріальним тиском та методами лікування артеріальної гіпертензії. Вікторія Юріївна відмітила, що в Україні близько 35% дорослого населення хворі на артеріальну гіпертензію, 9 млн. українців – пацієнти з ішемічною хворобою серця. Щороку в Україні трапляється 50 тис. інфарктів і близько 110 тис. випадків інсульту. Це проблема всієї держави, адже у розвитку цих судинних катастроф ключову роль відіграє саме артеріальна гіпертензія. За словами науковця, «жорсткий контроль артеріального тиску дозволяє майже в 2 рази знизити кардіоваскулярні ризики. Тому важливо, щоб лікування для пацієнта було підібрано адекватно і обов’язково ним контролювався тиск». Вікторія Приходько зосередила увагу присутніх на двох видах терапії – антигіпертензивній та метаболічній, які дозволяють покращити якість життя пацієнта і зменшити симптоми захворювання.

Учасники обговорили найбільш успішні практики лікування артеріальної гіпертензії, ознайомилися з новими медичними технологіями та відмітили актуальність і користь від отриманих знань у повсякденній медичній практиці.

Напишіть відгук