Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Профілактика застуди у немовлят

| Коментарі відсутні

ДОВІДКОВО: За даними ГУ Держсанепідслужби в Полтавській області, на Полтавщині продовжується сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції. Показники нижче за епідпорогові, ситуація звичайна для даного періоду року.

В області за тиждень на гострі респіраторні інфекції захворіло 5 тисяч 831 особа. Порівняно з попереднім тижнем захворюваність зросла на 3,3%. Показник захворюваності склав 40,5 на 10 тисяч населення, що на 18% нижче за епідпороговий та нижче, ніж за аналогічний тиждень минулого року. Показник захворюваності школярів на 40% нижче за епідпороговий для даної групи населення.

Госпіталізовано 220 хворих, що складає 3,8% від кількості захворілих – показник звичайний для області.

Найуразливішою групою дітей щодо застудних захворювань є новонароджені діти. У малюків, яким кілька днів або тижнів від народження, імунна система просто відключена або ще не сформувалася, їм не можна робити обтирання холодною водою або водити в лазню. Так яким же чином захистити найменших діток?

Найголовнішим методом профілактики застуди у немовлят є грудне молоко його матері. Воно не тільки містить необхідний набір поживних речовин, які допомагають малюку жити і рости. У грудному молоці також міститься набір антитіл до тих захворювань, які мама дитини сама колись перенесла. Це називається «пасивний імунітет».

І навіть якщо мамочка, яка годує груддю, все ж захворіла, то їй все одно необхідно продовжувати годувати немовля молоком. Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що з молоком до малюка надійдуть антитіла і до нової інфекції.

З молоком матері в організм новонародженого надходять лактоферин і біфідус-фактор, які сприяють формуванню власного імунітету дитини, у тому числі – і до застудних захворювань.

Грудне молоко також можна закапувати в носик малюка, перш, ніж виносити його на вулицю. Молоко стане природним бар’єром, який захистить носову порожнину немовляти від проникнення до неї вірусів застуди. Також можна крапнути в носик крапельку розчину морської солі.

Крім правильного харчування у вигляді грудного молока, необхідно стежити за мікрокліматом в сім’ї. Спокійні діти рідше хворіють – і це факт.

Також потрібно пам’ятати про елементарні правила особистої гігієни: своєчасно провітрювати приміщення і проводити в ньому вологе прибирання; підтримувати температурний режим і правильний рівень вологості. Не брати малюка в руки в тому ж одязі, в якому прийшли з вулиці. Усіх гостей в обов’язковому порядку змусити вимити руки і вмитися, перш ніж підпустити до немовляти, оскільки саме на руках і шкірі обличчя віруси і переносяться від людини до людини. Іграшки дитини також потрібно регулярно мити.

Незважаючи на зовсім маленький вік, з немовлятами також потрібно проводити процедури загартовування. Як правило, вони складаються з повітряних ванн. Як тільки малюк трохи підросте, можна почати робити обливання. Кожну процедуру потрібно підбирати індивідуально, виходячи з самопочуття і настрою дитини. Тільки коли процедури загартовування несуть для малюка позитивні емоції, вони будуть корисними для організму.

Майже всі діти дуже люблять плавати. Це можна і потрібно використовувати. У поєднанні з масажем водні процедури є відмінним засобом формування стійкості організму до різних проявів зовнішнього середовища, в тому числі і до інфекцій.

І, напевно, найголовніше. Дитині необхідні щоденні прогулянки на свіжому повітрі. При цьому не потрібно посилено кутати малюка. Надмірна кількість одягу призведе до зворотного ефекту – дитина спітніє і прохолоне. Малюка завжди потрібно одягати по погоді.

Напишіть відгук