Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Понад 30 тисяч дітей Полтавщини вже отримали щеплення проти поліомієліту

| Коментарі відсутні

20 жовтня усі міста та райони Полтавщини отримали вакцини і розпочалося проведення 3-х раундів додаткової імунізації проти поліомієліту. Темпи проведення додаткової турової імунізації в області вищі, ніж в Україні

Останніми роками рівень охоплення дитячого населення області, як в цілому по Україні, плановими профілактичними щепленнями проти поліомієліту є недостатнім для повного захисту від розповсюдження «дикого» штаму вірусу поліомієліту і становив лише 30%.

Зараз в область поставлено 106100 доз оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ) та 17900 доз інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ). Очікуються поставки ще 14900 доз ІПВ. Вакцина ІПВ поставлена разом зі шприцами, вакцина ОПВ – з крапельницями.

21 жовтня в області, наказом Департаменту охорони здоров’я № 945, був затверджений обласний план дій додаткової імунізації проти поліомієліту, який передбачає:

– сприяння організації та проведенню закладами охорони здоров’я додаткової імунізації населення проти поліомієліту;

– забезпечення розподілу вакцин для профілактики поліомієліту, отриманої від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), як гуманітарної допомоги на всі заклади охорони здоров’я області;

– забезпечення підготовки та висвітлення заходів з профілактики поліомієліту серед медичної спільноти та населення, проведення санітарно-просвітницької та роз’яснювальної роботи за допомогою засобів масової інформації;

–       забезпечення дотримання умов «холодового ланцюга» під час транспортування, зберігання та використання вакцин.

За оперативними даними станом на 03 листопада 2015 року, в області щеплено проти поліомієліту вакциною ОПВ 34149 (42%) дітей від запланованих 81488. Оскільки частина з цих дітей (13238 (16,2%) не мають жодного щеплення проти поліомієліту, то ці діти першочергово отримують вакцинацію вакциною ІПВ. Уже щеплено ІПВ 7947 дітей (60%).

Вакцинацію проти поліомієліту на Полтавщині здійснюють у 679 пунктах

Перед початком туру фахівці Департаменту охорону здоров’я ознайомились зі станом готовності кабінетів щеплень та медичного персоналу до додаткової вакцинації проти поліомієліту у містах та районах. Для вчасного та успішного проведення турової імунізації залучені як постійні кабінети щеплень, так і тимчасові, які створені на базі дитячих дошкільних закладів.

На сьогодні в області працює 530 кабінетів щеплень в лікувально-профілактичних закладах та 149 – в дитячих дошкільних закладах. В III турі вакцинація буде проводитись і в 240 пунктах щеплень в загальноосвітніх школах. До додаткової імунізації проти поліомієліту  залучені 442 лікаря та 910 середніх медичних працівників.

Два тури – для дітей, віком від 2 місяців до 6 років (5 років, 11 місяців, 29 днів). Третій – розширений тур, із залученням дітей віком від 2 місяців до 10 років (9 років, 11 місяців, 29 днів). I тур триває з 19 жовтня по 09 листопада 2015 року, II тур – з 09 грудня по 23 грудня 2015 року та III тур – з 23 січня по 6 лютого 2016 року.

Спеціалісти наголошують: батьки – відповідальні за стан здоров’я своїх дітей і повинні робити свідомий вибір на користь захисту від небезпечної хвороби. Якщо у дитини немає протипоказів до імунізації, потрібно всіляко сприяти у проведенні щеплень.

Питання проведення додаткової вакцинації проти поліомієліту в області знаходиться на постійному контролі Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

Напишіть відгук