Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Онлайн-система держзакупівель «Prozorro» дає перші результати

| Коментарі відсутні

11 листопада у Полтавській обласній клінічній лікарні ім. М.В.Скліфосовського провели першу державну закупівлю у системі «ProZorro».

Очільник медичної галузі Віктор Лисак повідомив, що за ініціативи Полтавської облдержадміністрації та Департаменту охорони здоров’я система «ProZorro» запрацювала в обласній клінічній лікарні ім. М.В. Скліфосовського. Наприкінці жовтня поточного року заклад зареєструвався на електронному майданчику. Перша закупівля була оголошена 3 листопада. Предметом закупівлі стали 8 судинних протезів. Очікувана вартість тендеру – 60 000 гривень. Учасник закупівлі згодився придбати протези із знижкою у 525 гривень.

З метою ознайомлення з можливостями  електронної системи «ProZorro», процедурою підготовки та проведення  торгів для керівників та головних бухгалтерів обласних лікувальних закладів проводився тренінг.  За допомогою сучасного сервісу будь-який підприємець може взяти участь у тендері. «Для замовників інформація про учасників була прихована, рішення приймалося тільки на основі запропонованої конкурентної ціни і якості. По закінченню торгів абсолютно вся інформація стала публічною. Основна перевага цієї системи в тому, що вона абсолютно відкрита, а закупівлі дозволяють зекономити кошти. І найголовніше – будь-яка людина зможе контролювати процес закупівлі. Так ми боремося з корупцією і забезпечуємо максимальну прозорість торгів. Будь-який бажаючий може зайти на сайт dz.prom.ua і побачити все торги, які проходять в медичній галузі, за якими цінами», – пояснив Віктор Лисак.

Головний лікар обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського  Григорій Оксак відмітив, що закуплені судинні протези необхідні для надання медичної допомоги хворим з патологією магістральних судин та аорт нижніх кінцівок. Іншими словами, для заміни уражених судин. Цей матеріал потрібен також для екстрених оперативних втручань. До кінця цього року лікувальний заклад готовий закупити ще ряд необхідних препаратів.

Юрій Нестуля, виконавчий директор ГО «Інститут аналітики та адвокації» зазначив, що «попередньо наші фахівці вивчали, які підприємства  виготовляють цей матеріал. Як виявилось, тільки 3 займаються таким товаром, але в Україні було лише в однієї. Це свідчить про те, що бізнес моніторить електронні закупівлі, і їм це цікаво, бо не потрібно витрачати кошти на поїздки і на організаційні питання, пов’язані з підписанням угод, перемовинами.  Онлайн-система держзакупівель «Prozorro» дозволить євроінтегрувати нашу систему за європейськими стандартами».

Для області це великий крок до ефективного використання бюджету, зниження корупції і підвищення підзвітності галузі охорони здоров’я. Тендери у системі «ProZorro» проводитимуть й інші медичні заклади у Полтавській області, зокрема, обласні онкологічний диспансер, патологоанатомічне бюро, госпіталь для ветеранів війни Полтавської обласної ради та ін.

Напишіть відгук