Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Полтавщина – на крок попереду у сфері надання послуг ВІЛ-інфікованим

| Коментарі відсутні

Щорічно в Полтавській області реєструється до 500 нових випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію. У більшості цих випадків хворобу виявляють запізно. Через це зріс рівень смертності від СНІДу. Якщо раніше СНІД був «хворобою міста», то за останні місяці збільшилась кількість ВІЛ-інфікованих у сільській місцевості.

Щоб у кожному місті та районі області зробити доступними послуги по профілактиці, діагностуванню та лікуванню ВІЛ-інфекції, 26 листопада головні лікарі центральних районних лікарень та Центрів первинної медико-санітарної допомоги з міст та районів області зібралися, щоб обговорити завдання та проблемні питання по розробці та реалізації міських та районних цільових Програм протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018 рр.

У рамках робочої зустрічі фахівці обговорили особливості реалізації «Обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 рр.», яка була прийнята 2 жовтня поточного року, та визначили ряд ключових завдань, методів виконання та шляхів ресурсного забезпечення міських та районних Програм, які мають стати логічним продовженням документу обласного рівня.

Представник міжнародного проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Марія Маковецька зазначила, що «Полтавщина увійшла до пілотних областей, де реалізується державна програма протидії ВІЛ/СНІДу. По-перше, це є політична воля, оскільки Полтавщина досить сприятливо відноситься до всіх інновацій, до всіх зрушень, особливо у сфері охорони здоров’я. По-друге, головний лікар обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом, всі фахові кадри готові не тільки до співпраці, а й втілювати найбільш інноваційні проекти. Проект «Реформа ВІЛ-послуг у дії» надавав технічну підтримку на етапі розробки «Обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 рр.». Пріоритетні цілі та завдання на майбутнє – зробити полтавський досвід кращим і розповсюдити його на інші регіони України».

Головний лікар Полтавського обласного Центру профілактики ВІЛ-ін-фекції та боротьби зі СНІДом, координатор з напрямку «ВІЛ/СНІД» Оксана Даниленко зупинилася на особливостях організації роботи з групами ризику з метою раннього виявлення ВІЛ-інфекції та надання спеціалізованої медичної допомоги в контексті реалізації «Обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 рр.». «Ми повинні зробити все необхідне, щоб Програма була реалізована в повному обсязі, оскільки цей документ – план конкретних дій, що зупинить епідемію ВІЛ/СНІДу в області. І одне із головних завдань – наблизити послуги з профілактики та лікування ВІЛ до пацієнтів», – зазначила Оксана Валеріївна.

Окрему увагу учасники зустрічі приділили питанню організації технічної підтримки в ході розробки міських та районних цільових Програм протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018 роки та забезпеченню адвокаційного супроводу програм на рівні обласної влади. Виконавчий директор Благодійної організації «Світло надії» Максим Демченко підкреслив, що «головним завданням є скоординувати всі зусилля і сприяти тому, щоб наявні інструменти були використані максимально ефективно. Ми відпрацюємо основні механізми і обсяги технічної допомоги в ході розробки та реалізації міських та районних Програм, щоб ефективно протидіяти епідемії. Згідно прийнятої європейської формули «90-90-90», потрібно досягнути потрійної мети: щоб до 2020 року 90% ВІЛ-інфікованих знали про свій діагноз, 90% з них отримували лікування, а 90% цих людей мали знижене вірусне навантаження. Ця формула дозволить забезпечити не тільки ефективну протидію ВІЛ/СНІДу, а й зупинити її взагалі».

 

Напишіть відгук