Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

«Теоретико-правові засади формування сучасного медичного права в Україні»

| Коментарі відсутні

Цьому питанню була присвячена ІV Всеукраїнська науково-практична конференція, що відбулася днями у Полтаві.

На початку конференції директор Полтавського інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого доктор юридичних наук, професор Наталія Гуторова привітала її учасників – науковців, юристів, головних лікарів та відповідальних за юридичну роботу Центрів первинної медико-санітарної допомоги, центральних районних лікарень, міських, обласних лікувально-профілактичних закладів та центральних районних аптек, а також студентів Полтавського юридичного інституту.

Начальник відділу медичних кадрів ДОЗ ОДА Олександр Оглобля ознайомив колег із особливостями організації системи охорони здоров’я в Україні в сучасному вимірі. Він акцентував увагу присутніх на важливості продуктивної співпраці медиків та юристів. Було відзначено, що особливо актуальним стало останнім часом питання зростання кількості необґрунтованих претензій до лікарів, діяльність яких визначено в межах законодавства, що вносить певну дестабілізацію на роботу медичних закладів.

Детально виклав питання щодо відповідальності працівника підприємства, установи чи організації у сфері медичної діяльності, який не є службовою особою, кандидат юридичних наук, доцент Олександр Лемешко.

Учасники конференції обмінялися практичними і теоретичними напрацюваннями у сфері медичного права, а також розробками напрямків вдосконалення діючого законодавства у сфері охорони здоров’я, зокрема – і фармацевтичної діяльності. Також у межах конференції відбулись пленарні засідання, під час яких було розглянуто питання щодо інформованої згоди пацієнта на медичну допомогу, проблемних питань підготовки фахівців-юристів для сфери охорони здоров’я, новел Закону про здійснення державних закупівель, дистанційного продажу лікарських засобів у розрізі європейського досвіду та перспектив для нашої країни, юридичних аспектів угод про надання стоматологічних послуг: звільнення від відповідальності та ін.

Проведення науково-практичних конференцій з медичного права у Полтавському юридичному інституті вже стало традицією та знайшло широку підтримку серед фахівців не лише права, а й охорони здоров’я та суміжних галузей.

Питання правової освіти медичних кадрів успішно вирішується Департаментом охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації спільно з Полтавським юридичним інститутом.

 

Напишіть відгук