Довідково: щороку 14 грудня, у день закінчення будівництва саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на атомній електростанції. Цей день був офіційно введений Президентом України в 2006 році задля гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. Нині на Полтавщині проживає 12 тисяч учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. За останні роки їх лави порідшали майже на 6 тисяч.
Напередодні цієї сумної дати до стаціонарного відділення Полтавської обласної клінічної лікарні відновного лікування завітали заступник директора Департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко та голова обласного громадського об’єднання «Союз Чорнобиль України» Віктор Шкурпела.
Юрій Курилко відмітив, що понад два десятиліття на Полтавщині діє програма з медичного обслуговування осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Серед її складових – обов’язкове щорічне проведення медичних оглядів, лікування за місцем проживання, санаторно-курортне лікування, а також реабілітація в спеціалізованих стаціонарах відновного лікування. Пацієнти можуть пройти лікування й повний комплекс оздоровчих процедур, додатково обстежитися, отримати призначення й необхідні рекомендації. Комфортні побутові умови, високопрофесійний і уважний персонал, розвинена лікувальна база сприяють поліпшенню стану пацієнтів, піднімають їхній моральний стан, віру в одужання. І лікування, і чотириразове харчування для чорнобильців – безкоштовні. Безкоштовно обходиться цій категорії пацієнтів і гемодіаліз у нефрологічному центрі обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського. За державний кошт отримують чорнобильці й ліки. В умовах стаціонару в області за цей рік вже проліковано майже 3 тисячі постраждалих.
Віктор Шкурпела, спілкуючись з пацієнтами відділення, відповів на ряд питань, що стосуються оздоровлення, пенсійного забезпечення, пільг тощо. Голова обласного громадського об’єднання відзначив тісну співпрацю чорнобильських організацій з обласною владою, яка допомагає вирішити більшість нагальних проблем та висловив велику повагу і пошану до тих людей, які боролися з цією катастрофою. «У керівництва області чорнобильці просили передбачити кошти на поховання ліквідаторів аварії, а також створити благодійний фонд, який займатиметься збором коштів для проведення високовартісних операцій, зокрема, і учасникам АТО. Наступного року виповниться 30 років аварії на Чорнобильській АЕС. У Полтаві ліквідатори планують звернутися до місцевої влади з пропозицією перейменувати вулицю Героїв Сталінграда на Героїв Чорнобиля», – зазначив Віктор Шкурпела.
Хвилиною мовчання присутні та ліквідатори аварії на ЧАЕС вшанували пам’ять загиблих, а наостанок від медичних працівників Полтавської обласної клінічної лікарні відновного лікування їм вручили невеликі подарунки.