Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Полтавців лікуватимуть у новому кардіоцентрі уже через рік

| Коментарі відсутні

17 травня 2016 року відбулася церемонія закладення капсули в першу палю на місці майбутнього обласного кардіологічного центру по вул. Макаренка, 1-а.

Проектом передбачено реконструкцію існуючої будівлі кардіодиспансеру і добудову нового корпусу інтервенційної кардіології та реабілітації. Будівництво майбутнього корпусу розпочнеться вже цього місяця і повинно бути завершеним у грудні 2017 року. Масштабний проект підтримує народний депутат України Костянтин Іщейкін.

В урочистій церемонії взяли участь голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко, його заступник Олег Пругло, директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак, начальник управління капітального будівництва Тимофій Голбан, ректор ВДНЗ «УМСА» В’ячеслав Жадан, головний лікар обласного кардіологічного диспансеру Костянтин Вакуленко.

«Я впевнений, що будівництво завершиться в установлений строк! – запевнив голова Полтавської ОДА Валерій Головко. – Загальна сума фінансування будівництва становить 96 млн. грн. З них левова частка — це кошти Державного фонду регіонального розвитку, які виділяються на умовах співфінансування з обласного бюджету».

Минулого року, завдяки рішенню Комітету з питань бюджету Верховної Ради України, за сприяння нардепа Костянтина Іщейкіна, з держбюджету для Полтавської області було виділено 16 мільйонів гривень. Також передбачено співфінансування з обласного бюджету і будуть подальші надходження з держбюджету за підсумками виїзного засідання бюджетного комітету 2 квітня у Полтаві – будівництво кардіодиспансеру було одним з ключових питань порядку денного. Цього року обласна рада виділила на реалізацію проекту 16 мільйонів гривень, з державного бюджету Полтавщина отримала 21 мільйон.

«Планується, що новий корпус складатиметься з 6-ти поверхів, загальною площею у 11 тис. кв. м. Він буде оснащений сучасним обладнанням, тому що старе приміщення вже не відповідає вимогам. У новому кардіологічному центрі планується розміщення 120 ліжок», – розповів головний лікар Полтавського обласного кардіологічного диспансеру Костянтин Вакуленко.

Про актуальність будівництва сучасного кардіологічного центру свідчить і невтішна статистика. За словами Віктора Лисака, на сьогодні причиною майже 70% смертей на Полтавщині стають серцево-судинні та мозково-судинні хвороби. Інфаркти та інсульти відчутно «помолоділи»: з таким діагнозом до полтавських лікарів потрапляють 40-, 30- та 20-річні пацієнти. А найстрашніше те, що ці недуги призводять до інвалідності та втрати працездатності.

– Потреба у такому закладі надзвичайно велика: за минулий місяць ми зробили понад 30 коронарних стентувань, за рік ця цифра сягнула 300, — прокоментував директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак. — Існуючий кардіодиспансер було відкрито у 1985 році завдяки ентузіазму та старанню нині покійного лікаря-кардіолога Михайла Шкляренка. Нинішня будівля — це пристосоване приміщення колишнього санаторія-профілакторія заводу «Знамено». На сьогодні вона не відповідає сучасним медичним та санітарним нормам, в ній немає змоги запроваджувати сучасні медичні технології, дотримуватися стандартів і протоколів лікування. Тому ми дякуємо і представникам облдержадміністрації, і особливо Костянтину Євгеновичу Іщейкіну, який розуміє цю проблему, ініціював і підтримує проект – його дітище, і допомагав захищати його на усіх рівнях, щоб уже наступного року об’єкт запрацював.

Як зауважив головний лікар кардіодиспансеру Костянтин Вакуленко, у нинішній будівлі бракує місця, щоб встановити сучасне обладнання. Норми перебування пацієнтів також не відповідають вимогам сучасної медицини – у палаті знаходить по п’ятеро хворих. До того ж приміщення для поліклініки та стаціонару доводиться орендувати за 5 кілометрів від диспансеру, а це не йде на користь лікуванню.

– Новозбудований корпус створить єдиний центр із існуючим диспансером, — пояснив Костянтин Вакуленко. — Йдеться не про збільшення кількості ліжок, а про поліпшення умов перебування пацієнтів та подальший технічний і технологічний розвиток закладу. У новому центрі ми зможемо більш ефективно і більш широко застосовувати сучасні технології такі, як стентування, ангіографію та коронаграфію, які вже працюють на Полтавщині.

Напишіть відгук