Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

«Дні здоров’я» для учасників АТО та демобілізованих

| Коментарі відсутні

З 23 травня по 23 червня поточного року в лікувальних закладах міст та районів області проводиться місячник «Дні здоров’я для учасників антитерористичної операції, демобілізованих військовослужбовців, які прийняли участь в антитерористичній операції». Метою заходу є реалізація медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації учасників АТО та демобілізованих військовослужбовців із залученням фахівців різного профілю, проведення безкоштовних лабораторних, рентгенологічних та інструментальних методів обстеження.

31 травня у Департаменті охорони здоров’я відбулося засідання «круглого столу», на якому головні лікарі центральних районних лікарень та Центрів первинної медико-санітарної допомоги обговорили хід проведення медичного огляду учасників АТО.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко відмітив, що в області розроблено та затверджено План заходів з підготовки та проведення профілактичних медичних оглядів учасників антитерористичної операції  останніх хвиль демобілізації. За словами Юрія Васильовича, «важливо, щоб хлопці, які повернулися з війни, швидко відновили сили, покращили самопочуття і змогли пристосуватися до мирного життя. Саме тому в області стартує місячник здоров’я для учасників АТО. Тож нам необхідно зробити все можливе, щоб ці люди були максимально забезпечені комплексними медичними оглядами без формалізму».

Алла Лотиш, обласний позаштатний геріатр ДОЗ, поінформувала, що в області перебуває понад 5 тисяч демобілізованих учасників АТО. За минулий рік медичними оглядами було охоплено майже 3 тисячі осіб, з початку 2016 року комплексно оглянуто 4128 демобілізованих. З урахуванням осіб з обмеженими можливостями затверджено графік проведення медичних оглядів у містах і районах області. Після проведення медоглядів будуть розроблені індивідуальні плани проведення оздоровлення учасників АТО та забезпечено проведення показаних видів лікування та реабілітації на базі Центрів психо-соціальної реабілітації, які створено в Полтавському та Кременчуцькому обласних госпіталях для ветеранів війни. За результатами медичних профілактичних оглядів планується організація оздоровлення учасників АТО, включаючи медичну, фізичну та психологічну реабілітацію, направлення на санаторно-курортне лікування.

Під час обговорення фахівцями було вирішено найближчим часом створити оновлений Персональний реєстр учасників АТО, до складу якого ввійдуть матері загиблих бійців.

Надання необхідної медичної допомоги учасникам АТО та демобілізованим у медичних закладах області проводиться постійно. Тому на них завжди чекають і готові надати кваліфіковану медичну допомогу.

Напишіть відгук