Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Обмін досвідом на шляху реалізації проекту

| Коментарі відсутні

Нещодавно група фахівців з Полтавщини взяла участь у зустрічі-тренінгу «НІЗ: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні. Регіональні аспекти».

Учасників привітав доктор Луіджі Мігліоріні, в.о. представника ВООЗ в Україні. Джері Маквіні – менеджер Проекту Бюро ВООЗ в Україні, розповіла про заходи, що будуть проводитися у пілотних регіонах у рамках імплементації Проекту НІЗ до кінця року. Бюро ВООЗ в Україні за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки, за фінансової підтримки Швейцарського агентства з питань розвитку і співробітництва, надає підтримку уряду та громадянам України у зниженні кількості випадків НІЗ. Проект сконцентровано на проблематиці неінфекційних захворювань у рамках комплексних підходів «зверху-вниз», «знизу-вверх» і міжсекторальних підходів, як на національному, так і на регіональному рівні у семи областях України.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак розповів про досвід роботи Полтавської області з профілактики неінфекційних захворювань.

Учасники зустрічі отримали інформацію про динаміку показників захворюваності на серцево-судинні, онкологічні захворювання та цукровий діабет. Віктор Петрович повідомив результати проведених досліджень понад 800 амбулаторних карток хворих на артеріальну гіпертензію. Було відзначено необхідність продовження роботи, спрямованої на збільшення прихильності у населення до корекції факторів ризику неінфекційних захворювань та ведення здорового способу життя.

Отримані результати показали необхідність у пацієнтів із гіпертонічною хворобою обмеження вживання кухонної солі, кави та міцного чаю, відмови від шкідливих звичок та збільшення фізичної активності.

Віктор Лисак розповів про реалізацію субпроекту Полтавської області «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області» Проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

На зустрічі-тренінгу всі учасники дійшли спільної думки, що робота з профілактики та лікування НІЗ вимагає постійного удосконалення, пошуку нових форм і методів, а аналіз зробленого дозволяє усвідомити стан проблеми та визначити подальші напрямки роботи.

Напишіть відгук