Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації (Головне управління)

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Головним лікарям вручили сертифікати на ліки для переселенців

| Коментарі відсутні

10 жовтня головні лікарі трьох обласних клінічних лікарень отримали сертифікати на ліки та вироби медичного призначення для внутрішньо переміщених осіб, що були придбані у серпні за кошти ЄС.

У рамках Проекту «Полтавська область для внутрішньо переміщених осіб», що фінансується ЄС та виконується Полтавською облдержадміністрацією відповідно до Грантового контракту, укладеного між Полтавською ОДА та Представництвом ЄС в Україні для задоволення потреб внутрішньо переміщених осіб, які звертаються до лікувально-профілактичних закладів, відбулись закупівлі медикаментів, та виробів медичного призначення.

– Подібна грантова підтримка трохи розвантажує наш обласний бюджет, забезпечуючи створення комфортних умов для перебування та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на території Полтавської області. Це сприяє зміцненню потенціалу місцевих органів влади та неурядових організацій в ефективному управлінні кризовими ситуаціями у соціальній сфері. Окрім медикаментів, за подібною програмою зроблені ремонти у гуртожитках, які надаються для переселенців. Дякую лікарям, що сумлінно виконують свій обов’язок. Офіційно у нас зареєстровано близько 30 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Більшість уже адаптувалася, вони є мешканцями Полтавщини і користуються усіма видами соціальних послуг, – прокоментував Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА.

Літній чоловік зі Щастя після перелому шийки стегна уже прооперований – 2,5 місяці тому йому замінили кульшовий суглоб, наступна пацієнтка з артрозом колінного суглобу IV ступеню з вираженим больовим синдромом готується.

– Вік впливає на якість операції, але не є протипоказом. Зважуються усі ризики. Минулого року ми виконали 285 оперативних втручань по заміні суглобів: замінили майже 70 колін, решта – кульшові суглоби, – розповів Олексій Корсунський, завідувач ортопедичним відділенням обласної лікарні відновного лікування.

– Для Полтавської обласної клінічної лікарні відновного лікування та діагностики з обласними центрами планування сім’ї та репродукції людини, медичної генетики закуплено тотальні ендопротези кульшового суглобу цементної фіксації (9 штук – 147,6 тис. грн.), тотальні ендопротези колінного суглобу без збереження задньої хрестоподібної зв’язки (6 штук – 132 тис. грн.) та кульшові суглоби безцементної фіксації (7 штук – 174,3 тис. грн.). Прооперований один хворий, на черзі ще троє. Без операції при такій травмі у майже 80-річному віці пацієнт був би приреченим лежати, а зараз пересувається з паличкою, – говорить головний лікар Ірина Бриль. – Протези якісні – виробництва Франції.

– Завдяки підтримці ЄС і облдержадміністрації, було придбано противовірусні препарати для лікування хронічних гепатитів В і C (пегінтерферон альфа 2а, рибавірин). Вартість – майже 1,5 мільйони гривень. Це дасть можливість пролікувати до 10 чоловік. Звісно, існує державна програма, але вона призначена для мешканців Полтавщини. Тепер і внутрішньо переміщені особи мають доступ до ліків. Тепер починаємо лікування перших шести пацієнтів, які завершили дообстеження, – пояснила Наталія Свириденко, головний лікар Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні.

– Полтавська обласна клінічна лікарня імені М. В. Скліфосовського отримала витратні матеріали для гемодіалізу на 918 тисяч гривень. Питання було нагальним – ці пацієнти не можуть пропускати сеанси гемодіалізу. З трьох на тиждень – максимум один можна пропустити, другий чи третій – питання життя і смерті. І вони весь час прив’язані до апарату штучної нирки. Від початку подій у нас було 9 пацієнтів, зараз троє. До цього у нас були матеріали, придбані за рахунок обласного бюджету. Тепер пацієнти з числа внутрішньо переміщених осіб забезпечені. Препаратів вистачить десь майже на рік, – розповів Григорій Оксак, головний лікар обласної лікарні.

Напишіть відгук